پست جدید برای ژنرال برکنار شده /سفارت اوکراین در لندن به والری زالوژنی رسید

کدخبر: ۶۲۶۷۹۰
اقتصادنیوز : دولت اوکراین اعلام کرد که فرمانه کل ارتش این کشور پذیرفته که پس از برکناری به عنوان سفیر این کشور در انگلیس انتخاب شود.
 پست جدید برای ژنرال برکنار شده /سفارت اوکراین در لندن به والری زالوژنی رسید

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، در بحبوحه افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال برکناری «والری زالوژنی» فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین، «یوگنی شوچنکو» معاون پارلمان اوکراین در گفت‌وگویی اعلام کرد که زالوژنی پذیرفته که پس از برکنارشدنس به عنوان سفیر اوکراین در انگلیس در دولت حضور داشته باشد.

خبر مرتبط
خواب جدید روس ها برای پهپاد های اوکراینی

اقتصادنیوز : معاون شرکت صنایع دفاعی نظامی روسیه از طرح این کشور برای افزایش میدان پوشش راداری به منظور رصد و کنترل پهپادهای پروازی بر فراز حریم هوایی روسیه خبر داد.

به گزارش مجله «اکونومیست»، زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین همچنین به زالوژنی پیشنهاد داده بود که سمت دبیری شورای امنیت ملی و وزارت دفاع اوکراین را نیز به عهده بگیرد، اما او این پیشنهاد را رد کرد.

ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین دیروز دوشنبه در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی ایتالیا اعلام کرد که قصد دارد چند مقام ارشد نظامی و سیاسی این کشور را تغییر دهد. وی دراین‌باره مدعی شد : این تغییرات خواست مردمی است که باید اوکراین را رهبری کنند.

زلنسکی با اشاره به اینکه برخی تغییرات مجدد ضروری است افزود به وی پیشنهادهای زیادی برای اخراج «والری زالوژنی»، فرمانده ارتش اوکراین شده است.

پنج‌شنبه گذشته همزمان با تشدید اختلافات میان ولودیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین و «والری زالوژنی» فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین شبکه آمریکایی سی ان ان گزارش داد که قرار است طی روزهای آتی دستور ریاست جمهوری مبنی بر برکناری وی صادر شود.

در این گزارش آمده است: زلنسکی قرار است تا پایان هفته جاری دستور برکناری زالوژنی از پست فرماندهی کل نیروهای مسلح اوکراین را صادر کند.

این شبکه آمریکایی به نقل از ۲ منبع آگاه گزارش داد که زالوژنی به یک نشست در دفتر رییس جمهور اوکراین طی روز دوشنبه احضار و موضوع برکناری به او ابلاغ شد. طی هفته‌های گذشته گمانه زنی‌ها در خصوص افزایش تنش‌ها میان زلنسکی و این مقام نظامی اوکراین تشدید شده بود.

چنانچه این اتفاق رخ دهد بزرگترین تغییرات نظامی از سوی زلنسکی از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین تاکنون صورت می‌گیرد. گفته می‌شود تنش‌ها و اختلافات میان دو طرف زمانی شدت گرفت که زالوژنی تاکید کرد که جنگ اوکراین با روسیه به بن بست رسیده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی