مصونیت ترامپ رد شد

کدخبر: ۶۲۷۰۲۱
اقتصادنیوز: ادعای مصونیت ترامپ در پرونده مداخله در انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا از سوی یک دادگاه استیناف رد شد.
مصونیت ترامپ رد شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، قضات دادگاه استیناف واشنگتن در جریان صدور حکمی عنوان کردند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از مصونیتی در پرونده مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ برخوردار نیست و باید محاکمه شود.  

خبر مرتبط
چالش تازه بایدن برای عبور از ترامپ/ اقتصاد شمشیر دولبه که دموکرات ها را نشانه گرفته است

اقتصادنیوز: آمریکایی‌ها برای سال‌ها ناراحتی عمومی خود را از وضعیت اقتصاد ابراز کرده‌اند، گزاره ای که به کاهش محبوبیت جو بایدن کمک کرده است. علیرغم تصورات تیره و تار از اقتصاد، مردم از خرج کردن پول دست برنداشته‌اند؛ مولفه ای که بسیاری از شاخص‌های اقتصادی را که سیاست‌گذاران را خوشحال می‌کند، تقویت کرده است.با این حال شواهدی از اقتصاد قدرتمند بین عموم مردمی که هنوز اندک تورم را احساس می کنند و نگران عدم قطعیت زندگی در سال 2024 هستند گم شده است.

به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، به موجب حکم سلب مصونیت ترامپ، دادگاه می‌تواند وی را به اتهام توطئه جهت تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تحت پیگرد قانونی قرار دهد.  موضوعی که می‌تواند در روند نامزدی‌اش برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا خلل ایجاد کند.

به احتمال بسیار زیاد ترامپ از دیوان عالی درخواست خواهد کرد تا جهت به تعویق انداختن بیشتر روند محاکمه‌اش در واشنگتن دی‌سی وارد عمل شود. در نهایت دیوان عالی تصمیم‌گیری در مورد رسیدگی به این پرونده را خواهد گرفت.

خبر مرتبط
تنها شانس بایدن برای بازگشت به کاخ سفید/آیادموکرات ها می توانند از سد ترامپ عبور کنند؟

اقتصادنیوز: آمریکایی ها تحت تاثیر رویکرد اقتصادی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا قرار نگرفته اند. در واقع، طبق میانگین نظرسنجی ها، نزدیک به 60 درصد دستاوردهای اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا را تایید نمی کنند. در همین حال، وضعیت دونالد ترامپ در مسائل اقتصادی به طور قابل توجهی بهتر است. شکاف در برداشت‌ها، شانس بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر را بد نشان می‌دهد، به‌ویژه آن که رای‌دهندگان اقتصاد را به‌عنوان مهم‌ترین مسئله پیش روی کشور رتبه‌بندی می کنند.

دادگاه به ترامپ فرصت داده است تا دوشنبه هفته آینده قبل از اقدام دوباره دادگاه بدوی، نسبت به حکم صادر شده درخواست تجدید نظر دهد.

ترامپ با انتشار پستی در شبکه اجتماعی حقیقتِ خود حکم مذکور را بسیار بد و خطرناک خوانده است و عنوان کرده نباید به هیچ وجه ادامه پیدا کند.

خبر مرتبط
دهن‌کجی دادگاه فدرال به ترامپ؛ خبری از مصونیت قضایی نیست!

اقتصادنیوز: دادگاه استیناف فدرال خبر داد که دونالد ترامپ به دلیل جرائمی که در دوران ریاست جمهوری خود برای برهم‌زدن نتایج انتخابات 2020 مرتکب شده بود از پیگرد قانونی مصون نیست.

در همین رابطه استیو چونگ، سخنگوی ستاد انتخاباتی وی نیز عنوان کرده است به منظور حفاظت از ریاست جمهوری و قانون اساسی درخواست تجدید نظر در مورد این حکم را مطرح خواهند کرد.

هیئت قضات دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا در حکمی عنوان کرده است که هیچ مبنایی برای تایید ادعای ترامپ مبنی بر مصونیت کاملش از تعقیب در برابر هر اقدامی که به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا مرتکب شده است، وجود ندارد.

تحت تاثیر این حکم محاکمه ترامپ به دلیل نقشی که در جریان شورش ۶ ژانویه و تلاش برای رد نتایج انتخابات ۲۰۲۰ داشته، بدون مانع بوده است و می‌تواند ادامه پیدا کند .

پیشتر وکلای ترامپ در اظهاراتی عنوان کرده بودند که حذف وی اقدامی «ضد دموکراتیک» بوده است و تصمیم دادگاه کلرادو جهت سلب صلاحیت نامزدی وی در این ایالت را مورد انتقاد قرار دادند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی