پلیس ترکیه از دستگیری 15 مظنون در ارتباط با داعش خبر داد

کدخبر: ۶۲۷۰۴۸
اقتصادنیوز: پلیس ترکیه روز چهارشنبه از عملیات ضدتروریستی و دستگیری 15 مظنون به ارتباط با داعش در برخی شهرهای این کشور خبر داد.
پلیس ترکیه از دستگیری 15 مظنون در ارتباط با داعش خبر داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، نیروهای امنیتی ترکیه روز چهارشنبه در عملیات ضد تروریستی علیه داعش در سه شهر از جمله «استانبول» ۱۵ مظنون را دستگیر کردند.

به نوشته روزنامه «ینی شفق» در بیانیه پلیس ترکیه آمده است:« با تلاش‌های هماهنگ شعبه‌های ضد تروریسم و اطلاعات اداره امنیت استانبول و سازمان اطلاعات کشور ۱۵ مظنون مرتبط با داعش در ترکیه دستگیر شدند.»

خبر مرتبط
دستگیری 35 مظنون مرتبط با گروه داعش در ترکیه

اقتصادنیوز: نیروهای امنیتی ترکیه روز شنبه در یک عملیات گسترده 34 تبعه خارجی مظنون به ارتباط با گروه تروریستی داعش را دستگیر کردند.

در سال ۲۰۱۳، ترکیه یکی از اولین کشورهایی بود که داعش را تروریستی اعلام کرد .این کشور از آن زمان تاکنون چندین بار توسط این گروه تروریستی مورد حمله قرار گرفته است و بیش از ۳۰۰ نفر در دستکم ۱۰ بمب گذاری انتحاری کشته و صدها نفر زخمی شدند.

روز سه شنبه حمله تروریستی به ساختمان دادگاهی در شهر استانبول به جراحت 5 نفر و مرگ یک نفر منجر شد.

خبر مرتبط
حمله داعش به ارتش عراق و الحشد الشعبی همزمان با درگیری آمریکا

اقتصادنیوز : منابع رسانه‌ای از حمله عناصر داعش به نیروهای ارتش و الحشد الشعبی عراق همزمان با حملات تجاوزکارانه آمریکا به مواضعی در سوریه و عراق خبر دادند.

پس از این حمله«علی یرلیکای» وزیر کشور در پستی در شبکه‌های اجتماعی گفت که این حمله تروریستی بود که یک ایست بازرسی را در  دادگاه هدف قرار داد.

وی گروه «جبهه آزادی‌بخش انقلابی خلق» را مسبب این حمله دانست و گفت که 5 نفر از جمله سه نیروی پلیس زخمی شدند و یک نفر نیز جان خود را از دست داده است.

جبهه آزادی‌بخش انقلابی خلق با سابقه ۴۶ ساله، چپ‌گرا است که ۱۶ سال پیش به تلاش برای کشتن رجب طیب اردوغان که در آن هنگام نخست‌وزیر ترکیه بود، متهم شد.

وزیر کشور ترکیه می‌گوید که «حمله تروریستی به سمت ایست بازرسی در مقابل دادگاه چاغلایان انجام شده است».

در همین حال، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه گفت که یکی از مجروحان این حمله کشته شده است، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی