دیدار رئیس کنست با دبیرکل سازمان ملل لغو کرد!

کدخبر: ۶۲۷۴۳۲
اقتصادنیوز: رسانه‌های اسرائیلی جمعه شب مدعی شدند که رئیس کنست دیدار با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد را لغو کرده است.
دیدار رئیس کنست با دبیرکل سازمان ملل لغو کرد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد که امیر اوحانا رئیس کنست دیدار با گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد را به دلیل متهم کردن رژیم صهیونیستی به نقض قوانین بین المللی لغو کرده است.

خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد، دبیرکل سازمان ملل متحد تاکنون بارها از اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه انتقاد کرده است.

خبر مرتبط
هشدار نروژ نسبت به نتایج مرگبار بمباران رفح در جنوب غزه

اقتصادنیوز: وزیر خارجه نروژ نسبت به نتایج مرگبار حمله به رفح در جنوب غزه هشدار داد.

گوترش پیش تر با بیان اینکه وضعیت در غزه در حال بدتر شدن است، بار دیگر بر نیاز فوری به برقراری آتش بس تاکید کرد و گفته بود: رفح در معرض تهدید جدی قرار دارد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی