انگلیس هم پشت اسرائیل را خالی کرد/ نگرانی لندن از حمله به رفح

کدخبر: ۶۲۷۶۱۵
اقتصادنیوز: دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس درباره حمله رژیم صهیونیستی به رفح در نوار غزه عمیقا ابراز نگرانی کرد و بر ضرورت آتش‌بس دائمی و پایدار در این باره تاکید کرد.
انگلیس هم پشت اسرائیل را خالی کرد/ نگرانی لندن از حمله به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کامرون شنبه شب در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: عمیقا نگران احتمال حمله نظامی در رفح هستم؛ جایی که بیش از نیمی از مردم غزه در آنجا پناه گرفته‌اند.

وی افزود: اولویت باید وقفه فوری در درگیری‌ها و ارسال کمک و خروج گروگان‌ها (اسرا) و سپس پیشرفت به سمت یک آتش‌بس پایدار و دائمی باشد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرد که عملیات زمینی در رفح ظرف دو هفته آینده آغاز خواهد شد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گزافه‌گویی‌های گذشته، خواستار نابودی گردان‌های نظامی جنبش حماس در رفح تا قبل از ماه رمضان شد.

این در حالی است که کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز از اختلاف بین نتانیاهو و «هرتزی هالیوی» رئیس ستاد کل ارتش این رژیم بر سر عملیات احتمالی در رفح خبر داد.

رسانه صهیونیستی «کان» شنبه شب گزارش داد که آمریکا از اسرائیل خواست که از عملیات نظامی و حمله به رفح بویژه در ماه (مبارک ) رمضان خودداری کند.

از سوی دیگر عربستان و جنبش حماس نیز با صدور بیانیه‌های جداگانه نسبت به عواقب خطرناک حمله و بمباران شهر رفح توسط ارتش رژیم صهیونیستی هشدار دادند.

قطر نیز با هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی در جریان حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح از شورای امنیت خواست برای جلوگیری از نسل کشی فلسطینی ها در این شهر توسط اشغالگران اقدام کند.

همچنین وزارت امورخارجه امارات اعلام کرد: ابوظبی از هرگونه اقدام اسرائیل برای عملیات نظامی در رفح که مملو از آواره فلسطینی است، هشدار می‌دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی