روسیه 18 انگلیسی را در فهرست سیاه قرار داد

کدخبر: ۶۲۷۹۱۹
​ اقتصادنیوز : وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱۸ شهروند انگلیسی را به فهرست تحریم‌های این کشور علیه لندن اضافه کرده است.
 روسیه 18 انگلیسی را در فهرست سیاه قرار داد

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،  در ادامه تحریم‌های غرب و روسیه علیه همدیگر به علت جنگ اوکراین، وزارت خارجه روسیه امروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱۸ شهروند انگلیسی به فهرست تحریم‌های روسیه علیه انگلیس اضافه شدند.

به نوشته راشاتودی، این افراد تحریم‌شده از نمایندگان تشکیلات نظامی-سیاسی و مجامع علمی و دانشگاهی انگلیس هستند.

خبر مرتبط
چرا ورق به نفع روسیه برگشت؟/ اوکراین در ایستگاه آخر!

اقتصادنیوز: روسیه نحوه انجام نبردها را تغییر داد. در اوایل جنگ، روسیه از تسلیحات ترکیبی، واحدهای زمینی به اندازه یک گردان استفاده کرد که اغلب به اندازه کافی قوی نبودند و ظرفیت محدودی برای ادغام عملیات هوایی و زمینی و انجام عملیات تسلیحات ترکیبی زمینی داشتند. اما در طول 12 ماه گذشته، روس‌ها از چنین گردان‌هایی دور شدند. آنها اکنون در حال ادغام نیروهای نخبه و نیروهای متعارف هستند - و این ترکیب را با آنچه که بسیاری از اوکراینی‌ها آن را "طوفان گوشت" می‌خوانند، تقویت می شود.

دولت انگلیس اخیرا اعلام کرد که در تلاش است تا به بهانه جنگ در اوکراین، دارایی‌های خارجی روسیه را نزد خود مسدود نگه دارد.

دولت انگلیس اخیراً قانونی را تصویب کرد که بر مبنای آن به لندن اجازه می‌دهد تا زمانی که مسکو غرامتی بابت جنگ به اوکراین نپردازد، تحریم‌های این کشور ادامه خواهد یافت. به نوشته رویترز این قانون، مسیر جدیدی را برای مصادره دارایی‌های روسیه برای تخصیص به بازسازی اوکراین فراهم می کند.

قانون جدید به دولت انگلیس این امکان را می دهد تا تا با اصلاح اهداف تحریمی، تحریم های مسکو را حفظ کند. این قانون می گوید که از تحریم ها می توان برای پرداخت غرامت از سوی روسیه بهره گرفت.

وزیر امور خارجه انگیس در این باره مدعی شد که در حالی که اوکراین به دفاع از خود در برابر روسیه ادامه می دهد، تأثیرات وحشتناک جنگ پوتین روشن است. نیازبه بازسازی اوکراین بسیار زیاد است و خواهد بود. وزیر امور خارجه انگیس افزود: ما از طریق اقدامات جدید امروز خود، رویکرد تحریمی انگلیس را تقویت می‌کنیم و اعلام می کنیم که لندن آماده است تا با استفاده از تحریم‌ها برای اطمینان از پرداخت هزینه های بازسازی از سوی روسیه عمل کند.

از زمان حمله به اوکراین در سال گذشته، انگلیس بیش از ۱۸ میلیارد پوند (۲۳ میلیارد دلار) از دارایی های خارجی روسیه را مسدود کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید