واکنش رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به اظهارات ترامپ

کدخبر: ۶۲۸۰۸۷
اقتصادنیوز : رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» درباره ناتو را برای ائتلاف‌های تحت امر آمریکا مخرب دانست و گفت که جایگاه آمریکا نزد تمام متحدانش در خطر است.
 واکنش رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به اظهارات ترامپ

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «چارلز براون» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در واکنش به اظهارات «دونالد ترامپ» درباره ناتو گفت اعتبار آمریکا در میان متحدانش در خطر است.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، ترامپ اخیرا اظهار کرد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا، ممکن است از آن دسته از متحدان خود در ناتو که به‌اندازه کافی به این ائتلاف نظامی منابع مالی تزریق نمی‌کنند، در مقابل حمله احتمالی روسیه محافظت نکند.

خبر مرتبط
پیش بینی آمریکا از توافق مهم بین اسرائیل و حماس

اقتصادنیوز : وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دستیابی به توافق میاناسرائیل و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) برای آزادی اسرا در مقابل برقراری آتش‌بس در غزه همچنان امکان‌پذیر است و فواید زیادی به دنبال خواهد داشت.

در همین رابطه ژنرال براون گفت: فکر می‌کنم ما مسئول حفاظت از این ائتلاف‌ها هستیم. اعتبار آمریکا در تمامی ائتلاف‌هایش در خطر است. هنوز به رهبری آمریکا نیاز است و تحت‌نظر هستیم.

وی افزود: آمریکا متعهد است. این پیامی است که من می‌دهم و (متحدان آمریکا) دریافت کرده‌اند.

ترامپ اخیرا خاطره‌ای از گفت‌وگوی خود با «رئیس‌جمهور یکی از کشورهای بزرگ» ناتو را یادآور شد که در آن در پاسخ به این پرسش که آیا ایالات متحده از ناتو در برابر حمله روسیه محافظت می‌کند، گفته بود: «نه، از شما محافظت نمی‌کنم. حتی آن‌ها (روسیه) را تشویق می‌کنم که هر کاری دلشان خواست بکنند. باید پول بدهید. باید هزینه‌های خود را پرداخت کنید.»

دونالد ترامپ در دوره ریاست‌جمهوری خود همواره از عدم مشارکت کافی کشورهای ناتو در تامین بودجه این اتحاد نظامی انتقاد می‌کرد و از اینکه بار اصلی تامین این بودجه به گردن آمریکاست، ناراضی بود.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اذعان به وجود بحث و اختلاف در سطوح سیاسی، گفت که او به‌عنوان رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح کشورش همچنان به «ساخت و تقویت روابط» آمریکا با ناتو ادامه خواهد داد. او گفت: وظیفه من این است که مطمئن شوم تمام اقدامات ممکن را در حوزه نظامی با متحدان خود در ناتو انجام می‌دهیم.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید