روایت تلخ فرمانده جدید ارتش اوکراین از جنگ/ اوضاع شدیدا پیچیده است

کدخبر: ۶۲۸۳۸۸
اقتصادنیوز: فرمانده جدید ارتش اوکراین در بازدید از مناطق جنگی وضعیت را در خطوط مقدم «شدیدا پیچیده» توصیف کرد.
روایت تلخ فرمانده جدید ارتش اوکراین از جنگ/ اوضاع شدیدا پیچیده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «اولکساندر سیرسکی» که طی روزهای گذشته در پی برکناری ژنرال «والری زالوژنی» جانشین او در فرماندهی ارتش اوکراین شد امروز (چهارشنبه) به همراه رستم اومروف، وزیر دفاع دولت کی‌یف، به خطوط مقدم جنگ در شرق این کشور سر زد و در پی این بازدید وضعیت خطوط مقدم را «شکننده» توصیف کرد.

خبر مرتبط
تغییر وضعیت آرایش نیروهای مسلح اوکراین

فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرد که نیروهای این کشور در جنگ با روسیه هم اکنون وارد وضعیت دفاعی شده‌اند.

به نوشته پایگاه شبکه «العربیه» نیروهای ارتش روسیه در ماه‌های اخیر فشار زیادی برای تصرف شهر صنعتی «آودیوکا» وارد کرده و از تصرفات تدریجی خود در جنگ خبر داده‌اند. شهر آودیوکا در محور دونتسک در شرق اوکراین واقع است.

بازدید فرمانده جدید ارتش اوکراین از خط مقدم

سیرسکی در رسانه‌های اجتماعی نوشت: «محیط عملیاتی شدیدا پیچیده و پر استرس است. روسها همچنان به تشدید تلاش‌های خود ادامه می‌دهند و دارای برتری عددی در پرسنل نظامی هستند.»

خبر مرتبط
اعتراف سنگین نیروهای مسلح اوکراین

اقتصادنیوز: نیروهای مسلح اوکراین اعتراف کردند که توانایی کنترل و تسلط بر شهر آودیوکا را ندارند.

او اضافه کرد: «ما هر گونه اقدام ممکن را انجام می‌دهیم تا جلوی پیشروی دشمن به عمق خاکمان را گرفته و مواضع اشغال شده را نگه داریم.»

بازدید فرمانده جدید ارتش اوکراین از خط مقدم

بازدید فرمانده جدید ارتش اوکراین از خط مقدم

سیرسکی اظهار کرد که به همراه اومروف همچنین از نیروهای نظامی اوکراین در مناطق جنگی شمال در نزدیکی شهر کوپیانسک، جایی که سربازان روس در آنجا فشار زیادی به مواضع اوکراین وارد کرده‌اند، بازدید کرده است.

سیرسکی بدون دادن جزئیات بیشتر اظهار کرد: «تصمیماتی مهم بر مبنای نتایج فعالیت‌ها با هدف تقویت توانمندی‌های رزمی واحدهای ارتش ما و پیشگیری از اقدامات دشمن اتخاذ شدند.»

بازدید فرمانده جدید ارتش اوکراین از خط مقدم

«ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین حدود یک هفته قبل والری زالوژنی را از فرماندهی ارتش اوکراین برکنار کرد؛ تصمیمی که با بازتاب‌های بین المللی گسترده‌ همراه شد.

این برکناری بعد از انتشار گزارشها درباره آنکه زالوژنی و زلنسکی اختلاف نظرهای جدی را در مورد مدیریت ساختار ارتش اوکراین و همچنین جبهه‌های جنگ علیه روسیه پیدا کرده‌اند صورت گرفت. همچنین ارتش اوکراین در مدت اخیر در جبهه‌های مختلف جنگ با روسیه، دچار شکست‌ها و ناکامی‌ها شده که ظاهرا رئیس‌جمهور اوکراین فرماندهان عالی رتبه ارتش اوکراین را در بروز این شکست‌ها مقصر دانسته است.

با این همه، بر اساس گزارش‌ها اخراج والری زالوژنی از سمت خود به عنوان فرمانده ارتش اوکراین، جو ضعف و ناامیدی را در کلیت جبهه نبرد اوکراین با روس‌ها را تشدید کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید