دفتر ملی مبارزه با فساد اوکراین یک طرح مفسدانه بزرگ را فاش کرد

کدخبر: ۶۲۸۴۳۹
اقتصادنیوز: دفتر ملی مبارزه با فساد اوکراین طرحی را برای خرید محصولات برای وزارت دفاع اوکراین با قیمت‌های بسیار بالا فاش کرد.
دفتر ملی مبارزه با فساد اوکراین یک طرح مفسدانه بزرگ را فاش کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، دفتر ملی مبارزه با فساد اوکراین یک طرح مفسدانه در مقیاس بزرگ در وزارت دفاع اوکراین را فاش کرده است که در بیش از ۲۰ جعبه اسناد به عنوان بخشی از تحقیقات مربوط به تهیه خدمات غذایی فاش شده است.

بازرسان مبارزه با فساد اوکراین وجود این طرح مفسدانه را تأیید کردند که اجازه می‌داد قیمت‌ها برای دسته‌های خاصی از محصولات به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

بر اساس بیانیه دفتر ملی مبارزه با فساد اوکراین در نتیجه این طرح، تأمین‌کنندگان «سودهای مازاد به‌دست آوردند و از معاملات خود با ارتش سو استفاده کردند».

این بیانیه افزوده است که «این طرح به تأمین‌کنندگان اجازه می‌دهد تا از تعیین قیمت برای گروه‌های خاصی از کالاها سو استفاده کنند».+

فضح مخطط فساد واسع النطاق فی وزارة الدفاع الأوکرانیة

در راستای همین خبر عکس‌هایی از بیش از ۲۰ جعبه سند منتشر شده است که گفته می‌شود تنها یک سوم از اسناد کشف‌شده طی مراحل تحقیقاتی است.

آلا باسالوا، رئیس بخش حسابرسی دولت اوکراین، در مصاحبه با خبرگزاری اوکراین گفت: تعدادی از مقامات اوکراینی جنگ را فرصتی برای غنی شدن با هزینه دولت می‌دانند. به گفته وی، حجم خسارات شناسایی شده در بازرسی‌های سازمان‌های دولتی در سال‌های ۲۰۲۲-۲۰۲۳ چندین برابر افزایش یافته است.

در ژانویه ۲۰۲۳، نیز اطلاعاتی در رسانه‌های اوکراین منتشر شد مبنی بر اینکه این وزارتخانه تخم مرغ را برای پرسنل نظامی با هزینه‌ای دو تا سه برابر بیشتر از قیمت خرده فروشی خریداری می‌کند.

فضح مخطط فساد واسع النطاق فی وزارة الدفاع الأوکرانیة

اما مرداد همان سال رسوایی جدیدی در وزارت دفاع مبنی بر خرید کاپشن‌های استتار سبک مانند کاپشن زمستانی با قیمتی سه برابر قیمت واقعی در وزارت دفاع مطرح شد و همچنین مشخص شد که این وزارتخانه اقدام به خرید کلاه ایمنی با قیمت غیر متعارف کرده است که سطح حفاظتی لازم را هم نداشته است.

سپس الکسی رزنیکوف وزیر دفاع و همه معاونانش برکنار شدند، پرونده‌های جنایی علیه تعدادی از مقامات ارشد این وزارت باز شد و رستم امیروف به عنوان وزیر جدید منصوب شد و اعلام کرد که مبارزه با فساد یکی از وظایف اصلی او خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید