صدای مخالفت در مجلس نمایندگان آمریکا بلند شد/ انتقاد آقای رئیس از لایحه کمک به اوکراین و اسرائیل

کدخبر: ۶۲۸۴۷۳
اقتصادنیوز: «مایک جانسون» رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده، امروز (چهارشنبه) بار دیگر اعلام کرد که هیچ «برنامه‌ فوری» در راستای تصویب بسته ۹۵ میلیارد دلاری دولت جو بایدن برای کمک امنیتی به اوکراین، اسرائیل و تایوان وجود ندارد.
صدای مخالفت در مجلس نمایندگان آمریکا بلند شد/ انتقاد آقای رئیس از لایحه کمک به اوکراین و اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، مایک جانسون در نشست خبری هفتگی رهبران مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: قرار نیست ما از سوی مجلس سنا مجبور به اقدام شویم.

وی بار دیگر تاکید کرد که هر بسته کمک‌های نظامی و بشردوستانه بین‌المللی باید شامل اقداماتی برای رسیدگی به امنیت در مرز ایالات متحده با مکزیک باشد.

رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به تدابیر مرزی این کشور افزود: ما به مطالبه خود ادامه خواهیم داد زیرا که قبل از رسیدگی به مسائل در سراسر جهان، ابتدا باید به مسائل خود رسیدگی کنیم.

وی پیشتر نیز اعلام کرده بود که مجلس نمایندگان آمریکا تحت کنترل جمهوری‌خواهان طرح ارائه کمک‌های میلیاردی به اوکراین و دیگر طرف‌ها را حتی در صورت تصویب در سنا، بررسی نخواهد کرد.

مایک جانسون اخیرا گفته بود که این لایحه به مقررات امنیت مرزهای آمریکا که وی آن را مهم‌ترین موضوع آمریکا خوانده است، ‌اشاره‌ای نمی‌کند. جمهوری‌خواهان خواستار گنجانده شدن مقررات مرزی و تخصیص بودجه در این مورد هستند.

گفتنی است این لایحه ده‌ها میلیارد دلار کمک به متحدان ایالات متحده، از جمله حدود ۶۰ میلیارد دلار برای اوکراین و ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار برای (رژیم) اسرائیل ارائه می‌کند.

سناتورهای آمریکایی از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، صبح روز سه‌شنبه آن را به تصویب رساندند. اما انتقاد اخیر رئیس مجلس نمایندگان چشم‌انداز تصویب آن را در کنگره زیر سوال برده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی