ضربه جدید اوکراین به روسیه / کشتی تزار کونیکوف غرق شد

کدخبر: ۶۲۸۵۰۸
اقتصادنیوز: کشتی آبی خاکی تزار کونیکوف یک کشتی جنگی روسی بود که برای پشتیبانی از عملیات آبی خاکی از آن استفاده می‌شد.
ضربه جدید اوکراین به روسیه / کشتی تزار کونیکوف غرق شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرد که کشتی آبی خاکی تزار کونیکوف در نزدیکی آلوپکا، شهری در حاشیه جنوبی شبه جزیره کریمه که از ۲۰۱۴ در اشغال روسیه است، غرق شد. این کشتی توانایی حمل ۸۷ خدمه را داشت.

یورونیوز گزارش داد، این دومین بار در دو هفته گذشته است که نیروهای اوکراینی از غرق کردن کشتی روسی در دریای سیاه خبر می‌دهند. هفته گذشته نیز نیروهای اوکراینی ویدئویی را منتشر کردند که حاوی تصاویر حمله شهپادی به ناو موشکی روسیه به نام ایوانوتس بود.

خبر مرتبط
حمله موشکی مقاومت به اسرائیل/ آژیر قرمز در کیبوتس زکیم به صدا در آمد

اقتصادنیوز: دقایقی پیش از اعلام گروهان‌های القدس، ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد که آژیر خطر شلیک موشک و راکت در شهرک‌های «کیبوتس زکیم» در اطراف نوار غزه به گوش رسیده است.

مطابق اعلام ارتش اوکراین، حمله روز چهارشنبه با استفاده از شهپاد Magura V۵ که شبیه یک قایق تندرویِ مشکی رنگ است، انجام شد. این پهپاد دریایی که سال گذشته توسط اوکراین رونمایی شد، حداکثر سرعتی معادل ۸۰ کیلومتر در ساعت دارد و قادر به حمل محموله‌ای به وزن ۳۲۰ کیلوگرم است.

تزار کونیکوف غرق شد / ضربه جدید اوکراین به روسیه

ارتش روسیه بلافاصله درباره غرق شدن کشتی مورد ادعای اوکراین اظهارنظری نکرد ولی تایید کرد که شش پهپاد اوکراینی را طی شب گذشته بر فراز دریای سیاه سرنگون کرده است.

تزار کونیکوف (BDK-۶۴) یک کشتی فرود بزرگ نیروی دریایی روسیه است که نامش را از تزار کونیکوف، افسر پیاده نظام نیروی دریایی شوروی گرفته شده است.

این کشتی در دوران شوروی سابق در کارخانه کشتی سازی Stocznia Północna در گدانسک، لهستان ساخته شد و در ۳۰ اکتبر ۱۹۸۶ به آب انداخته شد.

این کشتی در ناوگان دریای سیاه روسیه خدمت می‌کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی