ادامه حملات اسرائیل به رفح/ شهادت هفت فلسطینی در جنوب غزه

کدخبر: ۶۲۸۷۰۰
اقتصادنیوز: در حمله اسرائیل به یک خانه در رفح واقع در جنوب غزه هفت فلسطینی به شهادت رسیدند.
ادامه حملات اسرائیل به رفح/  شهادت هفت فلسطینی در جنوب غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ارتش رژیم صهیونیستی منزلی در محله النصر واقع در شمال رفح را هدف قرار داد. بر اساس این گزارش، در حمله رژیم صهیونیستی به این منزل مسکونی هفت فلسطینی شهید و شماری نیز زخمی شدند. این حملات در حالی صورت می گیرد که کشورهای مختلف به رژیم صهیونیستی درباره هرگونه عملیات زمینی به رفح هشدار دادند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.​

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید