ادامه تنش‌ها در کابینه جنگ تل آویو

کدخبر: ۶۲۸۷۰۴
اقتصادنیوز: به گفته منابع داخلی در تل‌آویو، درگیری و اختلاف در شورای جنگ رژیم صهیونیستی به شدت افزایش یافته است.
ادامه تنش‌ها در کابینه جنگ تل آویو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، منابع داخلی در تل آویو تائید کرده‌اند که تنش در شورای جنگ رژیم صهیونیستی به اوج خود رسیده است و نتانیاهو به عنوان نخست وزیر و گانتز عضو کابینه جنگ به ندرت با هم صحبت می‌کنند.

به گفته منابع عبری، نتانیاهو در مورد ارتباط گانتز با مقامات آمریکایی شک و تردید دارد. براساس این گزارش، «گادی آیزنکوت»، عضو کنست اسرائیل (پارلمان) از تصمیمات نتانیاهو در مورد هیأت مذاکره کننده در توافق مبادله اسرا انتقاد کرده است و تیم نتانیاهو را در این ارتباط ضعیف می‌داند.

آیزنکوت همچنین تصمیم گیری‌های فردی نتانیاهو را رد می‌کند و آن را نقض توافق شورای جنگ می‌داند. معاریو نیز گزارش داده است که بر اساس یک نظرسنجی، حداقل ۴۵ درصد از اسرائیلی‌ها با تصمیم نتانیاهو برای عدم اعزام هیأت مذاکره کننده به قاهره مخالف هستند، در حالی که فقط ۳۳ درصد از این تصمیم حمایت می‌کنند.

روز گذشته نیز تل آویو شاهد برپایی تظاهرات خانواده‌های اسرای اسرائیلی بود و برخی معترضان خیابان‌های منتهی به ساختمان‌های دولتی را مسدود کردند.

همچنین روز چهارشنبه، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که صدها نفر از شهرک نشینان و خانواده‌های اسرای باقیمانده نزد حماس با تجمع مقابل اقامتگاه نتانیاهو در قدس اشغالی خواستار مذاکرات فوری آتش بس و آزادی اسرا شدند.

برپایه این گزارش، شهرک نشینان صهیونیست شعارهایی را علیه کابینه و به ویژه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سر دادند. معترضان در قدس اشغالی همچنین بی‌توجهی کابینه به وضعیت خود را محکوم کردند.

شهرک نشینان معترض به ادامه جنگ، خواستار بازگرداندن هرچه سریع‌تر فرزندان خود از غزه و استعفای نتانیاهو شدند. خانواده‌های اسرای صهیونیست در غزه اعلام کرده‌اند دیگر هیچ اعتماد و باوری به نتانیاهو و کابینه او ندارند و خود باید برای بازگرداندن فرزندانشان دست به کار شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید