مرگ ۳ بیمار بر اثر قطع اکسیژن در مجتمع پزشکی ناصر/ تلفات جدید ارتش اسرائیل

کدخبر: ۶۲۸۷۲۴
در صد و سی‌ و سومین روز جنگ غزه پس از اینکه اسرائیل مجتمع دولتی ناصر را به پادگان نظامی تبدیل کردند، دفتر رسانه‌ای غزه اعلام کرد که ارتش این رژیم افرد حاضر در بیمارستان را به مرگ و تیراندازی مستقیم تهدید کرده، آنها را از آب، غذا و شیرخشک منع کرده‌است. در عین حال وزارت بهداشت غزه گفت که ما اسرائیل را مسئول جان بیماران و کارکنان می‌دانیم، زیرا این مجتمع پزشکی در حال حاضر تحت کنترل کامل آنها است.
 مرگ ۳ بیمار بر اثر قطع اکسیژن در مجتمع پزشکی ناصر/  تلفات جدید ارتش  اسرائیل

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت بهداشت غزه امروز-جمعه- اعلام کرد که برق مجتمع پزشکی ناصر در اثر توقف ژنراتورها قطع شده‌است و بر اثر قطع برق و قطع اکسیژن در مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس، سه بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه جان باختند.

وزارت بهداشت غزه همچنین رژیم صهیونیستی را مسؤول جان بیماران و کادر پزشکی این مجتمع دانست و افزود: از همه نهادهای بین‌المللی می‌خواهیم تا قبل از اینکه دیر شود برای نجات بیماران و کارکنان مجتمع پزشکی ناصر به سرعت وارد عمل شوند.

وزارت بهداشت غزه ادامه داد: ما نگران مرگ ۶ نفر در مراقبت‌های ویژه و سه نفر در بخش کودکان در هر لحظه و در نتیجه قطع اکسیژن آنها هستیم.

این وزارتخانه همچنین خاطرنشان کرد که ۲ زن «در شرایط وخیم و غیرانسانی بدون برق، آب، غذا و وسایل گرمایشی در مجتمع پزشکی ناصر» زایمان کردند.

خبر مرتبط
هجوم پلیس اسرائیل برای استعفا/ موضوع چیست؟

اقتصادنیوز : رسانه‌های اسرائیل گزارش دادند، هزاران نفر از نیروهای پلیس این رژیم پس از عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته به استعفا و بازنشستگی پیش از موعد تمایل پیدا کرده‌اند.

همچنین دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه گفت: اشغالگران بحران داخل مجتمع را تشدید کرده و شرایط را خطرناک و ترس و وحشت ایجاد کرده‌اند، به گونه‌ای که اجازه نمی‌دهند کادر درمان به صدها بیمار، مجروح و آواره خدمات درمانی و پزشکی ارائه کنند.

نیروهای اشغالگر مدیریت مجتمع پزشکی ناصر را مجبور کردند تا ۹۵ نفر از پرسنل بهداشتی، ۱۱ نفر از خانواده‌های آنها، ۱۹۱ بیمار و ۱۶۵ همراه و آواره را در ساختمان قدیمی ناصر در شرایط ترسناک، بدون غذا، بدون شیر خشک، و کمبود شدید آب قرار دهد.

این مجتمع پزشکی به دلیل کمبود توان پزشکی و تمام شدن سوخت شاهد وضعیت فاجعه بار و نگران کننده‌ای است که جان بیماران شامل ۶ بیمار متصل به دستگاه تنفس مصنوعی در بخش مراقبت‌های ویژه و سه کودک در بخش کودکان را به طور مستقیم تهدید می‌کند. ​

در حالی که ارتش اشغالگر مدعی استفاده از بیمارستان‌های ناصر و الامل در خان یونس برای اهداف نظامی و دستگیری اعضای مقاومت در آنجا شده است، اما حماس گفته که این اتهامات «رابطه جدیدی از سلسله دروغ‌هایی است که اشغالگران برای توجیه جنایت جنگی و تخلفات آشکار علیه بیمارستان‌ها و بخش بهداشت در نوار غزه منتشر می‌کنند».

در این راستا هواپیماهای رژیم صهیونیستی یک خانه مسکونی را در نزدیکی بیمارستان کویت در رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

در ادامه رسانه‌های فلسطینی از شهادت ۱۰ تن و نیز تعدادی زخمی در پی بمباران منازل خانواده جودة و زعرب در مرکز و شمال شهر رفح در جنوب نوار غزه خبر دادند. همچنین اشغالگران اردوگاه شابوره در مرکز شهر رفح را بمباران کردند. در جنایتی دیگر در بمباران رژیم صهیونیستی که یک خانه مسکونی در شهرک النصر در شمال شرق شهر رفح را هدف قرار داد، هفت تن شهید شدند.

شهادت ۳ بیمار بر اثر قطع اکسیژن در مجتمع پزشکی ناصر/ ادامه بمباران رفح/ تلفات جدید ارتش اشغالگر

در عین حال شامگاه پنجشنبه در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به ۲ خانه خانواده‌های صباح و عفانه در خیابان السکه در شرق جبالیا در شمال نوار غزه، دست‌کم ۲ شهروند فلسطینی شهید و تعدادی دیگر مجروح شدند.

منابع محلی گزارش دادند که اکیپ‌های آمبولانس و امداد جسد ۲ شهید و تعدادی مجروح را از زیر آوار دو خانه بیرون آوردند و همچنان در جستجوی محبوس‌شدگان هستند و در تلاش برای اطفای آتش‌سوزی که در محل رخ داده است.

هواپیماهای اشغالگر همچنین منطقه تل الزعتر در شمال نوار غزه را همزمان با بمباران توپخانه‌ای منطقه المغراقه در شمال استان مرکزی و مجاورت کالج دانشگاهی در جنوب محله الصبره در شهر غزه را بمباران کردند.

 اوایل عصر پنجشنبه نیز بر اثر بمباران یک خودرو و گروهی از شهروندان توسط رژیم صهیونیستی در شهر غزه، حداقل سه شهروند شهید و تعدادی دیگر مجروح شدند که حال تعدادی از آنها وخیم است.

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی از کشته شدن یک سرباز و زخمی شدن ۳ سرباز در نبردهای جنوب نوار غزه خبر داد.

رسانه‌های عبری در این باره گزارش دادند ارتش اشغالگر اعتراف کرد که در نبردی در جنوب نوار غزه یک نفر کشته و چند نفر زخمی شدند که یکی از آنها جراحتش شدید است.

شهادت ۳ بیمار بر اثر قطع اکسیژن در مجتمع پزشکی ناصر/ ادامه بمباران رفح/ تلفات جدید ارتش اشغالگر

بر اساس بند «مجاز انتشار»، ارتش رژیم صهیونیستی از کشته شدن گروهبان نوعام حابا، سرباز (گردان ۲۰۲)، تیپ چتربازان و همچنین مجروح شدن تعدادی از سربازان از جمله سرباز (گردان ۲۰۲) خبر داد که به شدت مجروح شده‌است.

پنجشنبه نیز ارتش رژیم صهیونیستی کشته شدن گروهبان روتم هدار از نیروهای گشت چترباز در نبرد با مقاومت فلسطین در خان یونس را تایید کرد.

سخنگوی ارتش اشغالگر فاش کرد که در نتیجه نبردی که در آن‌ هدار کشته شد، یک افسر و ۲ سرباز گشتی چترباز نیز به شدت مجروح شدند و ۶ سرباز دیگر هم جراحت‌هایی برداشتند.

کانال عبری «کان» روز چهارشنبه گزارش داد که وزارت جنگ در حال رسیدگی به حدود ۲۰ هزار مجروح جدید در ارتش است.

 تا به امروز ارتش اشغالگر رسماً اذعان کرده که از هفت اکتبر ۵۷۲ افسر و سرباز در صفوف خود کشته شده‌اند که ۲۳۴ نفر در نبردهای زمینی در نوار غزه به هلاکت رسیده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید