صدیقی:

انتخابات کشور را بیمه می‌کند / انتخابات خار چشم دشمن و نور چشم دوستان است

کدخبر: ۶۲۸۷۸۱
اقتصادنیوز: امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه نرخ مشارکت پایین دشمن را دچار خطای محاسباتی می‌کند، اظهار کرد: انتخابات برای دشمن خار چشم و برای دوستان نور چشم است.
انتخابات کشور را بیمه می‌کند / انتخابات خار چشم دشمن و نور چشم دوستان است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ در مصلی امام خمینی(ره) در خطبه دوم گفت: انصافا مردم بصیر و زنان و مردان با ایمان و دشمن‌شناس با حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن کم نگذاشتند. این راهپیمایی و ویژگی‌هایی داشت. اولا براساس آماری که کارشناسان از همه استان‌ها و شهرستان‌ها ارائه کردند امسال سطح مشارکت از شرکت کنندگان از سنوات قبل بیشتر بوده و این خیلی پیام دارد و دشمن را عصبانی و ناراحت می‌کند. مقابله صریح با جبهه تبلیغاتی و شیطنت دشمن بود.

خبر مرتبط
توصیه مهم یک امام جمعه به کاندیداها / رفتار نمایندگان بر انتخابات چهار سال آینده موثر خواهد بود

اقتصادنیوز: امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه از کاندیداها تقاضا داریم به مردم وعده غیر قابل اجرا ندهند گفت: به طور حتم رفتار نمایندگان بر انتخابات چهار سال آینده موثر خواهد بود.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: نکته دیگر در این راهپیمایی علاوه بر تجدید میثاق با امامت و شهدا و ولی فقیه، تنوع حاضران بود. هم زنان در سطح وسیع مانند همه عرصه‌ها ایفای نقش کردند و هم مردان، جوانان و نوجوانان خود را نشان دادند. همچنین دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها حضور چشمگیری در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشتند. دوران دفاع مقدس برای آنها ملموس نبود اما معنویتی که خون شهدا در این عرصه ایجاد کرده باعث شده است آنها راه نورانی بروند و حامیان و پاسداران خون شهدا باشند.

صدیقی ادامه داد: نکته بعدی تحقق وعده خدا بود سلاح تبلیغاتی دشمن بسیار پرحجم است و شب و روز توپخانه‌های تبلیغاتی آنها قلب جوانان و فکر مردم را هدف گرفته است تا با این حجم تبلیغاتی مردم را از انقلاب و نظام مایوس کنند و میان مسئولان جدایی بیندازند. همچنین غرب‌گرایان داخل هم که صاحب تریبون هستند با همه قدرت به میدان آمدند که مردم را دلسرد کنند.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: از سوی دیگر مشکلات اقتصادی مردم قابل انکار نیست مردم مشکل گرانی، مسکن و مشکلات عدیده‌ای در زندگی دارند و دنیای کفر به قول خود فشارهای فلج کننده‌ای بر ما وارد آورده است. ما از فشارها عبور کرده‌ایم و مردم هم برابر این فشارها به میدان آمدند تا بگویند با اینکه ما مشکلات را می‌دانیم و لمس می‌کنیم اما صاحب انقلاب و پاسدار انقلاب ما هستیم با نایب امام زمان مان عهده بستیم از انقلاب حمایت و از ولایت اطاعت خواهیم کرد.

 صدیقی با بیان اینکه مردم باور دارند این انقلاب، الهی است،  افزود: امروز سوریه، یمن و غزه چون زنجیره‌ای مستحکم قدرت ادعایی شیطان بزرگ و سران  اروپایی را واقعا به چالش کشیده است. چند کشور با همه مشکلات، فقر و نداشتن سلاح‌های مدرن و برابر با سلاح‌های دشمن ایستاده‌اند مانند یمن که می‌بینید چگونه به شریان‌های اسراییل ضربه‌های مهلک وارد کرد تا اینکه  آمریکا و انگلیس مستقیما وارد جنگ شدند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: امروز شاهد هستیم که حزب‌الله لبنان با رهبری سید حسن نصرالله چگونه با درایت و حکمت پایگاه‌های اسرائیل را یکی پس از دیگری در نهایت دوراندیشی فلج می‌کند. امروز گروه‌های انقلابی عراق و حشدالشعبی کنار مردم غزه هستند و با شجاعت پایگاه‌های نظامی آمریکا را هدف قرار می‌دهند.

 

انتخابات خار چشم دشمن و نور چشم دوستان است

صدیقی در ادامه انتخابات را حق مردم دانست و افزود: انتخابات موجب تحول خواهی و تحمل فشارها می‌شود. انتخابات، امنیت روانی، فرهنگی و سیاسی منطقه را تامین می‌کند. انتخابات برای دشمن خار چشم و برای دوستان نور چشم است.

 

جمهوریت، اسلامیت را بیمه می‌کند

خطیب نماز جمعه تهران افزود: حضور در انتخابات بیانگر این است حیات سیاسی و اجتماعی ملت تداوم دارد. وقتی جامعه بمیرد نمی‌تواند قدرت اجتماعی داشته باشد. ملت ما با آگاهی دریافته‌اند که خودشان باید سرنوشت خودشان را رقم بزنند. خداوند راه درست را جلو پای شما قرار داده و شما راه دین و ولایت را دیده‌اید و دیده‌اید که نظامی که با رای قاطبه مردم با نام جمهوری اسلامی پایه‌گذاری شد دو پایه دارد. یک پایه جمهوریت و پایه دوم اسلامیت است. جمهوریت، اسلامیت را بیمه می‌کند اگر جمهوریت نباشد احکام اسلام زمینه اجرا پیدا نخواهد کرد.

صدیقی، انگیزه حضور پرشور مردم پای صندوق را عقلانی، شرعی، سیاسی، بصیرتی و ولایتمدارانه دانست و گفت: شبکه‌های بیگانه درباره چرایی انتخابات می‌پرسند باید گفت که چرا انتخابات شرکت نکنیم؟ انتخابات حق مردم است و این چه منطقی است که می‌گویند چون مشکلات داریم نباید در انتخابات شرکت کنیم! اتفاقا چون مشکلات داریم باید در انتخابات شرکت کنیم.

 

انتخابات به وجود آورنده تحول جدید و ارتقای توانایی کشور است

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: انتخابات به وجود آورنده تحول جدید و ارتقای توانایی کشور است. مردم می‌فهمند که حضورشان گره‌گشا و پشتوانه خدمت خدمتگزاران است. دولت که با همه وجود در میدان است حضور شما، دلگرمی است و مسئولیت اینها را سنگین‌تر می‌کند و باعث می‌شود همانطور که اختلاف در جریان فتنه باعث تحریم‌ها شد.

 

نرخ پایین مشارکت دشمن را دچار خطای محاسباتی می‌کند

صدیقی گفت: نرخ پایین مشارکت دشمن را دچار اشتباه محاسباتی می‌کند و آنانی که شما را نشناخته‌اند دوباره هزینه‌های جدیدی را به شما تحمیل می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: اگر بخواهید دشمن را مایوس و دوستان و خدمتگزاران خود را دلگرم کنید راهش این است که همه حتی آنهایی که انگیزه مذهبی ندارند در انتخابات شرکت کنند. کسانی که امنیت، آسایش خانوادگی، رفع مشکلات اقتصادی می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند.

همچنین صدیقی در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به میلاد سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، گفت: امام حسین(ع) فرمودند که همه را به تقوای الهی توصیه می‌کنم. ؛ هر کسی خداترس و خدامحور باشد خداوند جهت زندگی او را تغییر می‌دهد و آنچه را دوست دارد را در مسیرش قرار می‌دهد. اگر بخواهیم در زندگی آنچه می‌بینیم برای ما خوب باشد و آنچه بد است از ما دور باشد باید تقوای الهی داشته باشیم. مساله انعام کلمه نعمت به معنای خوشگواری زندگی و خوشحال بودن است. وقتی زندگی انسان گوارا است و تلخ و تنگ نیست، نعمت است و حال انسان خوش است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: خداوند بندگان را مفتخر کرده که آنها را به صراط مستقیم رهنمود کند. در تفسیر مرحوم شیخ بهایی آمده است که نعمت دو جنس دارد یکی نعمت ظاهری و دیگری باطنی. هر کدام از اینها یا کسبی هستند یعنی اگر به دنبال آن برویم به‌دست خواهیم آورد و یا موهبتی هستند و خداوند به هر کسی که بخواهد عنایت می‌کند. اگر می‌دانستیم چقدر خداوند از نور خود در وجود ما به ودیعه گذاشته روح در تن انسان قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: خداوند چیزی از نشئات خود در وجود انسان‌ قرار داده است که بعد از اینکه ماموریت زندگی دنیوی وی تمام شد هیچ چیزی از حقیقت انسان باقی نمی‌گذارد و چیزی که از انسان می‌ماند بدنی است زیر خاک قرار می‌گیرد. نعمت بعدی نعمت عقل است خداوند بشر را به هدیه عقل ممتاز کرده است. خداوند دو حجت میان مردم دارد حجت باطنی و حجت ظاهری. حجت ظاهری امام زمان(ع) ما است.

 

انتخابات کشور را بیمه می‌کند

همچنین سیدعباس جوهری معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران و رئیس ستاد انتخابات تهران نیز در خطبه‌های پیش از نماز جمعه تهران با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد منجی عالم بشریت گفت: دو هفته دیگر دو انتخابات سرنوشت‌ساز مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان برگزار می‌شود، گفت: انتخابات امسال براساس اصلاح موادی از قانون انتخابات فرایندی طولانی‌تر را سپری کرد. تقریبا ۲۱۰ روز از آغاز فرایند انتخابات در استان تهران با دستور وزیر کشور می‌گذرد و این روند ادامه پیدا کرد.  

رئیس ستاد انتخابات تهران افزود: امسال برای اولین بار پیش ثبت‌نام به صورت غیرحضور انجام شد و استقبال بسیار خوبی را در این امر شاهد بودیم. نزدیک ۱۲ هزار نفر در پیش ثبت‌نام انتخابات حضور پیدا کردند یعنی سه برابر دوره قبل شاهد پیش‌ثبت نام بودیم. بعد از مراحل تایید هیات‌های اجرایی و هیات نظارت، اکنون از ۵۷۰۶ داوطلبی که در هیات نظارت مورد بررسی قرار گرفتند و ۳۸۹۸ نفر در عرصه رقابت انتخابات مجلس شورای اسلامی حاضر هستند یعنی حدود ۶۸ درصد تایید صلاحیت شده‌اند.

جوهری ادامه داد: به‌رغم شبهه‌افکنی‌ها امسال شاهد رشد ۳۱ درصدی تایید صلاحیت‌ها به نسبت به دوره قبل هستیم که تاییدصلاحیت‌ها نسبت به دوره قبل بیشتر شده است البته تا اول اسفندماه هنوز فرصت هست تا شورای نگهبان احیانا برخی از عزیزان دیگر را تایید صلاحیت کند و به این آمار اضافه شود.

وی ادامه داد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات خبرگان رهبری در این مرحله و در این سال از ویژگی خاصی برخورد است. مقام معظم رهبری امسال چندین ماه زودتر از امر انتخابات فرمودند که دشمن توپخانه‌های تبلیغاتی خود را به سمت انتخابات نشانه رفته است که حاکی از این است که انتخابات آوردگاه جدی مقابله جبهه کفر با جبهه حق است. امروز دشمن همه تلاش خود را انجام می‌دهد که سم ناامیدی در بین عزیزان ما پراکنده کند و آنها را برای حضور پای صندوق‌های رای ناامید کند.

رئیس ستاد انتخابات تهران اضافه کرد: امروز همه ما تکلیف داریم که در امر انتخابات حضور و ورود جدی داشه باشیم. امروز ستاد انتخابات استان تهران دو وظیفه برای خود ترسیم کرده است. نخست اینکه فرایند امر انتخابات منظم دقیق و منضبط براساس تقویم انتخابات اجرا شود و تا امروز همه فراینده انتخابات دقیق و منظم انجام شده و در دو هفته باقی‌مانده هم ادامه خواهد داشت.

جوهری گفت: نکته دیگری که ستاد انتخابات وظیفه خود می‌داند چهار راهبرد امنیت، سلامت ورقابت و مشارکت است که رهبری بر همه ما تکلیف کرده‌اند. سه راهبرد از این چهار راهبرد یعنی سلامت، امنیت و رقابت انتخابات ویژه مسئولان است که اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی عنوان کرد: در بحث سلامت به دستور رئیس جمهور و استاندار و وزیر کشور همه تلاش‌مان را برای انتخابات سالم انجام خواهیم داد. در بحث امر رقابت برای اینکه نامزدها بتوانند رقابت خوبی را در عرصه انتخابات داشته باشند تدارکات خوبی صورت گرفته از جمله اینکه در راستای عدالت تبلیغات امکانات دولتی در اختیار نامزدها قرار گرفته است.

رئیس ستاد انتخابات تهران ادامه داد: امسال برای اولین بار در صدا و سیما ملاحظه بیش از ۲۰۰ کانال در کل کشور و در استان تهران ۱۰ کانال در اختیار نامزدها قرار گرفته است و شما می‌تواند از شبکه‌های استانی این کانال‌ها را دریافت کنید و از نقطه نظرات نامزدها آگاه شوید. اگر دستگاهی امکانات و سالنی دارد احصا شده و به صورت رایگان در اختیار نامزدها قرار می‌گیرد که بتوانند نقطه نظرات خود را به استماع شما مردم عزیز برسانند.

جوهری تصریح کرد:  اصلی‌ترین راهبردی که رهبری هم به آن اشاره کرده‌اند راهبرد مشارکت قوی مردم است. امروز همه ما مسئولیت داریم که در راهبرد مشارکت ورود جدی داشته باشیم. مشارکت قوی امروز تکلیف همه مومنین است. برای مشارکت باید جهاد تبیین صورت بگیرد. امروز یکی از مصداق‌های اصلی جهاد تبیین در بحث مشارکت قوی ورود مومنین و تشویق و ترغیب و پاسخ شبهات را دادن در راستای مشارکت قوی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای می‌خواهند مردم‌سالاری دینی ضعیف شود و عده‌ای نمی‌خواهند انتخابات آنچنان که شایسته مردم است برگزار شود. عده‌ای می‌خواهند مردم را بی‌اعتماد کنند و وانمود کنند انتخابات فایده و تاثیری ندارد و رهبری در مقابل آنها فرمودند جهاد تبیین باید سینه سپر کند و همه باید در جهاد تبیین ورود داشته باشند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران افزود: برخی از خواص که بصیرت لازم را ندارند سخنانی در مورد انتخابات بیان می‌کنند. رهبری فرمودند هر کسی با انتخابات مخالفت کند با جمهوری اسلامی و اسلام مخالفت کرده است. انتخابات سرمایه‌گذاری عظیم ملت، مایه آبروی کشور و نماد آزادی مردم کشور است. انتخابات کشور را بیمه می‌کند. آنچه امروز می‌تواند دهان دشمنان لجوج ما را ببندد حضور در عرصه انتخابات است.

جوهری بیان کرد: انتخابات مظهر خودباوری و مردم‌باوری انتخابات است و امروز هر کسی که دلش برای اسلام و قرآن و نظام مقدس جمهوری اسلامی و منافع ملی می‌سوزد باید در انتخابت حضور جدی داشته باشد. انتخابات سیلی بر چهره دشمنان اسلام و نظام است. انتخابات شاخص جمهوری اسلامی و مظهر اتحاد ملی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید