امیدواری زلنسکی به کمک ۶۰ میلیارد دلاری آمریکا به کی‌یف

کدخبر: ۶۲۸۸۳۶
رئیس‌جمهوری اوکراین ابراز امیدواری کرد که کنگره ایالات متحده بسته جدید کمک به کی‌یف را تصویب کند.
امیدواری زلنسکی به کمک ۶۰ میلیارد دلاری آمریکا به کی‌یف

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،‌ ولودیمیر زلنسکی درباره تردیدهای به وجودآمده درباره کمک ۶۰ میلیارد دلاری آمریکا به کی‌یف گفت: من روی وعده آمریکا حساب باز می کنم و امیدوارم نظرشان در این باره تغییر نکند.

روزنامه «کی‌یف ایندیپندنت» گزارش داد، وی که در نشست مشترک خبری با «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان سخن می گفت، افزود: ما فقط از اوکراین دفاع نمی کنیم بلکه از ارزش های مشترک و از کل اروپا دفاع می کنیم.

این مقام اوکراینی، مخالفان ارائه کمک به کی‌یف در کنگره آمریکا را رادیکال نامید و گفت: باوجود مخالفت رادیکال ها، امیدوارم که آمریکا رویکردی عملگرایانه در این خصوص اتخاذ کند.

خبر مرتبط
ارتش اوکراین عقب‌نشینی کرد

اقتصادنیوز: درگیری شدید بین ارتش اوکراین با روسیه در شهر آودیوکا و کمبود مهمات باعث عقب‌نشینی نیروهای اوکراینی از این منطقه شد.

رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده، روز چهارشنبه بار دیگر اعلام کرد که هیچ «برنامه‌ فوری» در راستای تصویب بسته ۹۵ میلیارد دلاری دولت «جو بایدن» برای کمک امنیتی به اوکراین، اسرائیل و تایوان وجود ندارد.

«مایک جانسون» در نشست خبری هفتگی رهبران مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: قرار نیست ما از سوی مجلس سنا مجبور به اقدام شویم.

وی بار دیگر تاکید کرد که هر بسته کمک‌های نظامی و بشردوستانه بین‌المللی باید شامل اقداماتی برای رسیدگی به امنیت در مرز ایالات متحده با مکزیک باشد.

رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به تدابیر مرزی این کشور افزود: ما به مطالبه خود ادامه خواهیم داد زیرا که قبل از رسیدگی به مسائل در سراسر جهان، ابتدا باید به مسائل خود رسیدگی کنیم.

وی پیشتر نیز اعلام کرده بود که مجلس نمایندگان آمریکا تحت کنترل جمهوری‌خواهان طرح ارائه کمک‌های میلیاردی به اوکراین و دیگر طرف‌ها را حتی در صورت تصویب در سنا، بررسی نخواهد کرد.

جانسون به تازگی گفته بود که این لایحه به مقررات امنیت مرزهای آمریکا که وی آن را مهم‌ترین موضوع آمریکا خوانده است، ‌اشاره‌ای نمی‌کند. جمهوری‌خواهان خواستار گنجانده شدن مقررات مرزی و تخصیص بودجه در این مورد هستند.

گفتنی است این لایحه ده‌ها میلیارد دلار کمک به متحدان ایالات متحده، از جمله حدود ۶۰ میلیارد دلار برای اوکراین و ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار برای (رژیم) اسرائیل ارائه می‌کند.

سناتورهای آمریکایی از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، صبح روز سه‌شنبه آن را به تصویب رساندند. اما انتقاد اخیر رئیس مجلس نمایندگان چشم‌انداز تصویب آن را در کنگره زیر سوال برده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید