دیدار رئیس رژیم صهیونیستی با نخست وزیر قطر در مونیخ

کدخبر: ۶۲۹۰۹۳
اقتصادنیوز: رئیس رژیم صهیونیستی از دیدار خود با نخست وزیر قطر در حاشیه نشست امنیتی مونیخ خبر داد و گفت: بحث‌ و رایزنی‌های خوبی با محمد عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی داشتم.
دیدار رئیس رژیم صهیونیستی با نخست وزیر قطر در مونیخ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، دفتر رئیس رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسحاق هرتزوگ با محمد عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی نخست وزیر قطر در حاشیه نشست امنیتی مونیخ دیدار داشته است.

رئیس رژیم صهیونیستی گفت: من روز جمعه با نخست وزیر قطر دیدار کردم. بحث‌ و رایزنی‌های خوبی بود و فکر می‌کنم او تلاش زیادی می‌کند. وی تمرکز زیادی روی این موضوع (توافق برای مبادله اسرا) دارد.

تارنمای i۲۴ رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد، در دیدار هرتزوگ با نخست وزیر قطر شماری از خانواده اسرای صهیونیستی در غزه نیز حضور داشتند.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز پیش تر گزارش داده بود، نخست وزیر قطر و رئیس رژیم صهیونیستی در این نشست موضوع آزادی اسرا را بررسی کردند.

یدیعوت آحارونوت همچنین گزارش داد که ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به تازگی به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده و با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دیوید بارنیا رئیس سازمان امنیت اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) دیدار کرده است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر شمار شهدای غزه به بیش از ۲۸ هزار نفر رسیده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید