وزیر خارجه اوکراین هشدار داد/ دوران صلح در اروپا تمام شده است

کدخبر: ۶۲۹۱۸۱
اقتصادنیوز: وزیر خارجه اوکراین از شرکای کی‌یف خواست تا تولید تسلیحات را افزایش دهند.
وزیر خارجه اوکراین هشدار داد/ دوران صلح در اروپا تمام شده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین طی میزگردی در کنفرانس امنیتی مونیخ عنوان کرد: خطاب به آنان که نمی‌خواهند بودجه‌ای را خرج تولید تسلیحات بکنند، باید بگویم که دوران صلح در اروپا تمام شده است.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، وزیر خارجه اوکراین با اشاره به وضعیت ارسال مهمات به کشورش گفت که ۲ مساله اصلی در این خصوص وجود دارد: مورد اول کمیت و پایداری است و مورد دوم تحویل گلوله‌هایی است که در برخی کشورهای خاص برای تسلیحاتی خاص ساخته می‌شوند و نمی‌توان آنها را به جای یکدیگر به کار برد.

کولبا مجددا به درخواست همیشگی خود برای ارسال مهمات به اوکراین اشاره کرد و گفت: ما به مهمات و گلوله نیاز داریم و به‌رغم پهپادهایی که بخشی از بازی شده‌اند، اما آنها جای مهمات توپخانه را نخواهند گرفت.

خبر مرتبط
عقب نشینی از شهر کلیدی «آودیوکا»/ فرمان عقبگرد به سربازان اوکراینی

اقتصادنیوز: ارتش اوکراین اعلام کرد: نیروهای خود را از آودیوکا خارج کرده است.

وی در ادامه از شرکای اوکراین خواست تا تولید تسلیحات و سرمایه‌گذاری در این زمینه را افزایش دهند و هم‌چنین مدعی شد که این شرکا باید بپذیرند که «روسیه را نمی‌توان آرام کرد».

وزیر امور خارجه اوکراین ضمن آنکه از اتحادیه اروپا و ناتو خواست تا برنامه‌ای را جهت تاسیس فضایی برای صنعت دفاعی مشترک ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: هر دفعه که سربازان اوکراینی به دلیل کمبود مهمات از یک شهر خارج می‌شوند، نه تنها باید به دفاع از دموکراسی فکر کرد بلکه باید به این فکر باشیم که سربازان روسی چندین کیلومتر به خانه‌ها، شهرها، خانواده‌ها و کودکان شما نزدیک می‌شوند. اگر شما از این زاویه به قضیه نگاه کنید، بودجه تولید تسلیحات را خواهید یافت.

خبر مرتبط
زلنسکی با دست پر پاریس را ترک کرد/ امضای توافق نظامی میان فرانسه و اوکراین

اقتصادنیوز: در سفر زلنسکی به پاریس، یک معاهده امنیتی ۲ جانبه میان دو کشور امضا شد.

«آنتونیو تاجانی» وزیر امور خارجه ایتالیا هم با حضور در این میزگرد گفت: کشورهای عضو گروه ۷ از اوکراین حمایت می‌کنند زیرا دفاع از این کشور به معنای دفاع از آزادی، دموکراسی و قوانین بین‌المللی است.

وی افزود: ما خواستار صلح هستیم، اما صلح با عدالت که به معنای خروج روسیه از اوکراین است و این اقدام پیغام سیاسی روشنی به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ارسال می‌کند. ایتالیا اخیرا هشتمین بسته کمک نظامی را برای اوکراین تصویب کرد و ما آماده‌ایم تا اقدامات بیشتری را انجام دهیم، اما بدانید که ما ایالات متحده نیستیم؛ کشوری که از ما ثروتمندتر است. از طرفی باید محتاط باشیم که عضویت اوکراین در ناتو صرفا می‌تواند پس از اتمام جنگ محقق شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • بررسی مهمترین مقصد موشک‌های سپاه

      اقتصادنیوز: بامداد یکشنبه، ایران دقیقا کجا را هدف قرار داد؟ حوالی ساعت ۲ بامداد، موشک‌های بالستیک هاپرسونیک ایران به…

    کارگزاری مفید