سد مقاومت اوکراین فرو ریخت؛ روسیه جشن گرفت+ فیلم

کدخبر: ۶۲۹۳۱۱
اقتصادنیوز: روسیه پس از ماه‌ها بالاخره توانست به پیروزی مهمی در اوکراین دست پیدا کند: تصرف شهر آودیوکا در شرق اوکراین. این پیروزی نمادین، برای هر دو طرف اهمیتی ویژه دارد.
سد مقاومت اوکراین فرو ریخت؛ روسیه جشن گرفت+ فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، آودیوکا یکی از شهرهای مهم در شرق اوکراین است که از ابتدای جنگ تا کنون سقوط نکرده بود و به همین دلیل به عنوان نماد مقاومت اوکراینی‌ها شناخته می‌شد.

با این حال، اوکراینی‌ها مجبور شده‌اند به دلیل کمبود تجهیزات و امکانات نظامی، این شهر را که به ویرانه تبدیل شده است، برای روس‌ها بگذارند و بروند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین گفته اوکراین در نبرد مقابل روس‌ها شکست نخورده و صرفا به دلیل کمبود تجهیزات نظامی ناچار شده این شهر را ترک کند.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا پیش‌تر هشدار داده بود که تعلل آمریکا و کنگره در تصویب کمک‌های نظامی به اوکراین، می‌تواند منجر به سقوط آودیوکا شود.

خبر مرتبط
عقب نشینی از شهر کلیدی «آودیوکا»/ فرمان عقبگرد به سربازان اوکراینی

اقتصادنیوز: ارتش اوکراین اعلام کرد: نیروهای خود را از آودیوکا خارج کرده است.

حالا که آودیوکا سقوط کرده، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به مردم خود تبریک گفته و از آن به عنوان پیروزی مهم یاد کرده است.

روس‌ها بعد از تصرف باخموت در ماه می سال ۲۰۲۳ نتوانسته بودند به پیروزی مهمی دست پیدا کنند. اکنون این پیروزی در آودیوکا می‌تواند اهمیت بالایی برای آن‌ها داشته باشد.

اوکراین هم اکنون بعد از ضدحمله ناموفق و از دست دادن آودیوکا در کنار عدم دریافت کمک‌های نظامی از آمریکا، دچار دلسردی شده است.

در ویدیوی بالا توضیح داده شده که چرا آودیوکا از اهمیتی ویژه در این نبرد برخوردار بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید