ادامه اختلافات نتانیاهو و گانتس/ ما متحد هم نیستیم!

کدخبر: ۶۲۹۳۱۵
اقتصادنیوز: عضو شورای جنگ اسرائیل در پاسخ به ادعای بنیامین نتانیاهو که گفته بود، متحد هستیم، تاکید کرد که ما متحد تو نیستیم این نه اتحاد است، نه دولت.
ادامه اختلافات نتانیاهو و گانتس/ ما متحد هم نیستیم!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در این باره افزود: اختلافات در نشست اخیر شورای جنگ شدت گرفته است، بطوری که «یوآو گالانت» وزیر جنگ کنونی اسرائیل، نتانیاهو را مورد حمله قرار داد.
گالانت گفت: نخست وزیر سیستم امنیتی را زیر پا گذاشته و نتیجه این مسأله بروز اشتباهات است.

خبر مرتبط
تلاش گانتس علیه نتانیاهو و کابینه‌اش

​ اقتصادنیوز : رسانه‌های اسرائیل از تلاش‌های وزیر جنگ پیشین این رژیم برای تحریک وزرا و اعضای کنست (پارلمان این رژیم) علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر فعلی و حزبش لیکود خبر دادند.

نتانیاهو ساعاتی پیش بدون اشاره به شکاف گسترده در کابینه و شورای جنگ این رژیم و اختلاف میان اعضای آن، مدعی شد: اسرائیل برای دستیابی به یک پیروزی گسترده متحد شده است، مسأله‌ای که در گذشته وجود نداشته است.

رسانه های رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کردند که گانتس و گادی آیزنکوت نتانیاهو را تهدید کردند که شورای جنگ را منحل می کنند.

خبر مرتبط
گانتس شمشیر را از رو بست/ حضور عضو کابینه جنگ در تظاهرات ضد نتانیاهو

اقتصادنیوز : عضو کابینه جنگ اسرائیل که اخیرا با سرپوش گذاشتن بر اختلافات سیاسی میان مقامات تل‌آویو گفته بود در این کابینه خواهد ماند، در تظاهرات علیه نخست‌وزیر این رژیم مشارکت کرد.

براساس گزارش سازمان پخش رژیم صهیونیستی، اختلاف میان پلیس از یک سو و ارتش و نیروهای امنیتی داخلی (شاباک) از سوی دیگر درباره تعیین شمار نمازگزاران در مسجد الاقصی در رمضان شدت گرفته است.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی سه روز پیش نیز گزارش داد که تنش در کابینه جنگ به اوج خود رسیده است و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و گانتس عضو کابینه جنگ به ندرت با یکدیگر صحبت می‌کنند.
این رسانه صهیونیستی افزوده است: نتانیاهو در مورد ارتباط گانتس با مقامات آمریکایی مشکوک است.

پیش تر رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم، طرح پیشنهادی موساد و شاباک (سازمان اطلاعات و امنیت داخلی) برای توافق با حماس را رد کرده است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید