اشغالگران اسرائیلی از انتقال بیماران به بیمارستان‌ها جلوگیری می‌کنند

کدخبر: ۶۲۹۳۳۱
اقتصادنیوز: به گفته منابع فلسطینی، اشغالگران اسرائیلی از انتقال بیماران برای درمان در بیمارستان‌های دیگر جلوگیری می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر ، وزارت بهداشت فلسطین مستقر در غزه اعلام کرد که طی ساعات گذشته همزمان با بمباران سنگین جنوب غزه، اشغالگران اسراییلی از انتقال بیماران برای درمان در بیمارستان‌های دیگر جلوگیری می‌کنند و این کار باعث شده تا جان بیماران به خطر افتد.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، ۱۵۰ بیمار که نمی‌توانند حرکت کنند در داخل اتاق‌ها و راهروهای ساختمان قدیمی مجتمع پزشکی ناصر بدون مراقبت پزشکی به سر می‌برند و امکان انتقال آن‌ها بدلیل ممانعت نظامیان اشغالگر وجود ندارد.

وزارت بهداشت فلسطین افزود که در حال حاضر در میان بیماران ۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه، ۵ بیمار دیالیزی و ۳ نوزاد نیازمند درمان هستند.

نیروهای اشغالگر اسراییلی همچنین دکتر «ناهض أبو طعیمة»، رییس بیمارستان جراحی مجتمع ناصر در خان یونس را دستگیر کردند.

همزمان، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در خاورمیانه اعلام کرد که وضعیت در مجتمع پزشکی ناصر فاجعه آمیز است و ما برای سلامتی بیماران بسیار نگران هستیم.

از سوی دیگر، ارتش رژیم صهیونیستی به جنایت‌های خود علیه فلسطینیان ساکن نوار غزه و کشتار وحشیانه آنان ادامه می‌دهد.

در نتیجه حمله ارتش رژیم صهیونیستی به خانه‌ای در «بیت لاهیا» واقع در شمال نوار غزه ۵ فلسطینی از جمله چند کودک به شهادت رسیدند.

رژیم صهیونیستی گروهی از فلسطینیان را که نزدیک میدان «الکویت» واقع در جنوب شهر غزه منتظر دریافت کمک بودند نیز هدف قرار داد. در نتیجه این حمله وحشیانه ۵ فلسطینی به شهادت رسیدند و چند نفر دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که بر اثر از کار افتادن ژنراتور مجتمع بیمارستانی ناصر در خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه و قطع اکسیژن، یک بیمار دیگر نیز به شهادت رسیده و شمار بیمارانی که در این بیمارستان به این دلیل به شهادت رسیده‌اند به ۸ نفر رسیده است.

خبرنگار المیادین در نوار غزه نیز گزارش داد که پیکر ۳ شهید و شمار زیادی زخمی بر اثر حمله به خانه‌ای در دیرالبلح به بیمارستان «شهدا الاقصی» منتقل شده است.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که پیکر ۱۶ شهید فلسطینیِ حمله‌های پیاپی رژیم صهیونیستی به خان‌یونس به بیمارستان‌های این شهر منتقل شده است.

۴ فلسطینی دیگر نیز در حمله توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی به گروهی از فلسطینیان در شرق جبالیا واقع در شمال نوار غزه زخمی شدند.

بر اثر حمله توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی به شهروندان فلسطینی نزدیک منطقه صنعتی واقع در بیت حانون در شمال نوار غزه هم چندین فلسطینی زخمی شدند.

خبرنگار المیادین گزارش داد که پیکر ۱۷ شهید از زیر آوار خانه‌ای در منطقه الزوایده واقع در مرکز نوار غزه که صبح امروز از سوی ارتش رژیم صهیونیستی بمباران شده بود بیرون کشیده شده است.

همچنین نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به سوی شهروندان فلسطینی که در خیابان الرشید واقع در غرب شهر غزه منتظر دریافت کمک بودند آتش گشودند.

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز «بیت حانون» در شمال نوار غزه و شرق شهرک «الزیتون» در شهر غزه را گلوله‌باران کردند.

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی نیز غرب شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه و بخش‌های شرقی شهر غزه را بمباران کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید