اعتراف سنگین فرمانده آمریکایی درباره درگیری با نیرو‌های مسلح یمن

کدخبر: ۶۲۹۵۷۶
اقتصادنیوز: به گفته معاون فرماندهی نیروی دریایی ایالات متحده جنگ با یمنی‌ها بزرگترین جنگ برای آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم است.
اعتراف سنگین فرمانده آمریکایی درباره درگیری با نیرو‌های مسلح یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «برد کوپر» معاون فرماندهی نیروی دریایی ایالات متحده، در مصاحبه‌ای در برنامه ۶۰ دقیقه شبکه CBS، اعلام کرد که درگیری با نیرو‌های مسلح یمن در دریای سرخ یکی از مهم‌ترین و دشوارترین نبرد‌های دریایی است که ایالات متحده در دهه‌های اخیر با آن مواجه شده است.

او گفت: من فکر می‌کنم شما باید به جنگ جهانی دوم برگردید، جایی که کشتی‌ها درگیر نبرد بودند. 

کوپر ادامه داد که تقریباً ۷۰۰۰ ملوان از نیروی دریایی آمریکا به دریای سرخ اعزام شده‌اند. او جنگ با یمنی‌ها را بزرگترین جنگ برای آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم عنوان کرد.

خبر مرتبط
حمله جدید آمریکا و انگلیس به استان الحدیده

اقتصادنیوز: بنابر اعلام منابع خبری، بامداد سه‌شنبه آمریکا و انگلیس مجددا به استان الحدیده در غرب یمن حمله کردند.

به گزارش سی بی اس، نیروی دریایی آمریکا حدود ۱۰۰ موشک استاندارد زمین به هوا را در پاسخ به تهدیدات موشکی و پهپادی انصارالله یمن پرتاب کرد.

از اواسط نوامبر، نیرو‌های مسلح یمن در حمایت از مقاومت در نوار غزه و مردم مقاوم فلسطین، دریا‌های سرخ و عرب را به روی کشتی‌های اسرائیلی و همچنین کشتی‌های عازم بنادر اسرائیل مسدود کرده‌اند.

به دنبال تجاوز مشترک انگلیس و آمریکا به یمن، آغاز عملیات نگهبان سعادت و معرفی انصارالله توسط آمریکا به عنوان تروریست، نیرو‌های مسلح یمن به تدریج سطح رویارویی را افزایش دادند تا سطح تجاوزات آمریکا و انگلیس علیه یمن را منعکس کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • بررسی مهمترین مقصد موشک‌های سپاه

      اقتصادنیوز: بامداد یکشنبه، ایران دقیقا کجا را هدف قرار داد؟ حوالی ساعت ۲ بامداد، موشک‌های بالستیک هاپرسونیک ایران به…

    کارگزاری مفید