بهانه تراشی عجیب واشنگتن درباره رای به قطعنامه آتش بس غزه

کدخبر: ۶۲۹۷۳۶
اقتصادنیوز: جان کربی مدعی شد که این قطعنامه "مذاکرات حساس" جاری درباره آزادی "گروگانها" با حماس را به خطر می‌انداخت.
بهانه تراشی عجیب واشنگتن درباره رای به قطعنامه آتش بس غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز سه شنبه به وقت محلی پس از وتوی قطعنامه پیشنهادی الجزایر از سوی کشورش در سازمان ملل در جمع خبرنگاران افزود: آمریکا نتوانست از قطعنامه‌ پیشنهادی در شورای امنیت حمایت کند زیرا اگر به تصویب می‌رسید «مذاکرات حساس» را به مخاطره می‌انداخت.

خبر مرتبط
فوری/ قطعنامه آتش‌بس الجزایر وتو شد/ رای آمریکا به ادامه جنگ غزه

اقتصادنیوز: ایالات متحده آمریکا بار دیگر قطعنامه پیشنهادی برقراری آتش بس فوری در غزه را که این بار از سوی الجزایر به نمایندگی از کشورهای گروه عربی در سازمان ملل ارائه شده بود، برغم کسب ۱۳ رای مثبت اعضای این شورا، وتو کرد.

سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا تصریح کرد: ما امروز از قطعنامه‌ای که مذاکرات حساس را به خطر می‌اندازد، حمایت نکردیم.  در واقع، برت مک گورک هم اکنون در  منطقه است  و فردا در قاهره جلساتی خواهد داشت. سپس  به اسرائیل خواهد رفت تا ببینیم  می توانیم به توافق  آزادی گروگان ها دست یابیم یا خیر. رای دادن به این قطعنامه می توانست این مذاکرات را به خطر بیاندازد.

این سخنگوی دولت جو بایدن در عین حال گفت: واشنگتن معتقد است که عملیات نظامی اسرائیل در رفح در شرایط کنونی یک فاجعه خواهد بود.

خبر مرتبط
قطعنامه جدید آمریکا/حمایت از تمایلات جنگ‌طلبانه اسرائیل

اقتصادنیوز: آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای جدید برای رأی‌گیری در شورای امنیت پیشنهاد داد که هدف آن ارضای تمایلات جنگ‌طلبانه اسرائیل در حین حفظ وجهه واشنگتن است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید