واکنش انصارالله به آغاز ماموریت دریایی اتحادیه اروپا در دریای سرخ

کدخبر: ۶۲۹۷۴۷
اقتصادنیوز: سخنگوی جنبش انصارالله یمن با اشاره به آغاز ماموریت دریایی اتحادیه اروپا در دریای سرخ، گفت: آنچه جهان بی‌صبرانه منتظر آن است اعلام فوری آتش‌بس در غزه است.
واکنش انصارالله به آغاز ماموریت دریایی اتحادیه اروپا در دریای سرخ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در توییتی تصریح کرد کشتیرانی دریایی در دریای سرخ و عرب و باب المندب امن است و همه کشتی‌ها به جز کشتی‌های رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های عازم بنادر فلسطین اشغالی فلسطین در امنیت تردد می‌کنند و از سویی پاسخ به تجاوزات آمریکا و انگلیس حق مشروع یمن است.

عبدالسلام در ادامه تاکید کرد برخی از کشورهای غربی باید به جای پیروی از تبلیغات سیاه آمریکا، رژیم صهیونیستی را برای توقف تجاوزات خود به نوار غزه تحت فشار قرار دهند چرا که کشتی‌های بین‌المللی و اروپایی تا زمانی که دست به عملیات متجاوزانه نزنند در خطر نیستند و از این روی، نیازی به نظامی کردن دریای سرخ نیست.

به نقل از سایت خبری المسیره، سخنگوی انصارالله یمن با اشاره به آغاز ماموریت دریایی اتحادیه اروپا در دریای سرخ خاطرنشان کرد آنچه جهان بی‌صبرانه منتظر آن است، نظامی کردن دریای سرخ نیست، بلکه اعلام فوری و همه‌جانبه آتش‌بس در غزه به دلایل بشردوستانه است. موضوعی که برای همه روشن است.

خبر مرتبط
ادعای تازه درباره پهپادهای یمن/ فرانسه: دو پهپاد یمنی را ساقط کردیم!

اقتصادنیوز: فرانسه ادعا کرد: شب گذشته دو پهپاد یمنی را در خلیج عدن و جنوب دریای سرخ رهگیری و منهدم کرده است.

عبدالسلام در پایان تصریح کرد اگر حمایت کورکورانه آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای اروپایی نبود، رژیم صهیونیستی به جنایات خود علیه مردم غزه ادامه نمی‌داد.

اتحادیه اروپا روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای از آغاز ماموریت دریایی این اتحادیه در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» خبر داد و تاکید کرد که هدف از این عملیات فقط دفاعی خواهد بود.

خبر مرتبط
یمنی‌ها به اهدافی در دریای سرخ حمله کردند+فیلم

اقتصادنیوز: انصارالله یمن ساعاتی پیش اعلام کرد که اهداف جدیدی را در دریای سرخ و نزدیکی سواحل یمن مورد حمله قرار داده است.

ارتش یمن در حمایت از مردم غزه و مقاومت فلسطین، اعلام کرده تا زمان توقف جنگ غزه و لغو محاصره این باریکه، کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ هدف می‌گیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: اردیبهشت ۱۴۰۲ و در اثر بخشنامه هیئت دولت بورس با ریزش مواجه شد و از کانال ۲.۳ میلیونی پایین رفت. امروز و…

    کارگزاری مفید