واکنش حماس به وتوی قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه

کدخبر: ۶۲۹۷۴۹
اقتصادنیوز: جنبش حماس فلسطین اعلام کرد: وتوی قطعنامه آتش بس توسط آمریکا چراغ سبزی برای رژیم صهیونیستی جهت ارتکاب کشتار بیشتر است.
واکنش حماس به وتوی قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جنبش حماس فلسطین با شدیدترین عبارات وتو قطعنامه پیشنهادی الجزایر را درباره برقراری فوری آتش بس در نوار غزه توسط آمریکا محکوم کرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در جلسه امروز شورای امنیت با این ادعا که اکنون زمان مناسبی برای رای دادن به پیش‌نویس قطعنامه‌ای درباره آتش بس در غزه نیست، پیش‌نویس قطعنامه الجزایر را وتو کرد.

به نقل از فلسطین الیوم، حماس اعلام کرد شکست این قطعنامه، تعطیلی اراده بین‌المللی در راستای خدمت به دستورکار اشغالگران نازی درباره کشتار و آواره کردن ملت فلسطین است.

خبر مرتبط
پیشنهاد روسیه به حماس/ جشن آشتی‌کنان در مسکو؟

اقتصادنیوز: معاون وزیر خارجه روسیه خبر داد: تا اواخر ماه جاری میلادی یا اوایل ماه آینده، مذاکرات آشتی ملی دو جنبش فلسطینی حماس و فتح در مسکو را میزبانی کند.

این جنبش اعلام کرد دولت و رئیس جمهور آمریکا مسوول مستقیم مانع تراشی در صدور قطعنامه برای توقف تجاوز به غزه هستند. این موضع آمریکا چراغ سبزی برای رژیم اشغالگر است تا قتل عام بیشتری علیه ملت بی‌گناه فلسطین مرتکب شود. آمریکا شریک مستقیم در جنایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه کودکان و غیرنظامیان غزه است.

خبر مرتبط
هشدار حماس درباره حمله به رفح

اقتصادنیوز: حماس امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد: به رژیم صهیونیستی هشدار می‌دهیم که به دنبال ماجراجویی برای حمله به رفح و ارتکاب کشتار و نسل‌کشی در آن منطقه نباشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید