افسران آلمانی خواستار ساخت پل دوستی بین برلین و مسکو شدند

کدخبر: ۶۳۰۳۱۸
اقتصادنیوز: افسران بازنشسته آلمان با ادای احترام به سربازان شوروی برلین، پیشنهاد تاسیس پل دوستی بین دو ملت را دادند.
افسران آلمانی خواستار ساخت پل دوستی بین برلین و مسکو شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سازمان «افسران روسیه» گزارش داد که افسران بازنشسته آلمان در برلین یاد سربازان شوروی را که برای شکست نازیسم جنگیدند گرامی داشتند و تصمیم گرفتند پل دوستی بین دو ملت را سازمان دهند.

نووستی گزارش داد، این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در آستانه ۲۳ فوریه، نمایندگان سازمان افسران روسی در آلمان و افسران آلمانی تاج‌های گلی را در بنای پارک تیرگارتن در برلین که محل یادبود سربازان کشته شده در جنگ جهانی دوم است، گذاشتند.

خبر مرتبط
تصمیمات جدید اتحادیه اروپا درباره دارایی‌های مسدودشده لهستان

اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد که به زودی تصمیماتی برای آزادسازی میلیاردها یورو از دارایی‌های لهستان که پیش از این به دلیل سیاست‌های ضد اتحادیه اروپایی دولت قبلی مسدود شده بود، آزاد خواهد شد.

همچنین در این بیانیه آمده است که در این مراسم بیش از صد نفر حضور داشتند و افسران ارتش سابق آلمان به سربازان روسی این روز را تبریک گفتند. در این بیانیه به نقل از یکی از افسران آلمانی آمده است: «ما می‌خواهیم اینجا پلی برای صلح، پلی برای دوستی و پلی برای دوستی بین دو ملت آلمان و روسیه تأسیس شود.»

نمایندگان «افسران روسیه» نیز خاطرنشان کردند که افسران ارتش آلمان علیرغم پیچیدگی‌های وضعیت سیاسی فعلی، «رفقای وفادار، وظیفه شناس، برادران در صف و مسلح ما» باقی می‌مانند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید