اعتراف سنگین بورل درباره جنگ اوکراین و غزه

کدخبر: ۶۳۰۹۰۱
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعتراف کرد که سلطه کشورهای غربی بر جهان پایان یافته است.
اعتراف سنگین بورل درباره جنگ اوکراین و غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «جوزپ بورل» نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی در مطلبی اذعان کرد: دوران سلطه جهانی غرب سرانجام با آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین و درگیری در نوار غزه به پایان رسید.

رویترز گزارش داد، این دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا در این مطلب نوشت که اگر تنش‌های ژئوپلیتیک جهانی کنونی در جهت «غرب در برابر بقیه» پیش روند، خطرات اروپا در آینده بیشتر خواهد بود.

خبر مرتبط
هشدار امیرعبداللهیان به ژنو/اشغالگران را پاسخگو کنیم+فیلم و عکس

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه در سخنرانی خود در ژنو، گفت: مسئولیت قانونی و تعهد اخلاقیِ مشترک ما ایجاب می‌کند نسل‌کشی را متوقف کنیم و اشغالگران متجاوز را بخاطر ارتکاب جنایات جنگی، نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت، پاسخگو کنیم.

بورل اعتراف کرد: دوران سلطه غرب در واقع به طور قطعی به پایان رسیده است. در حالی که این موضوع از نظر تئوری درک شده، ما همیشه این موضوع را درک نکرده‌ایم.

به گفته بورل، عملیات نظامی ویژه در اوکراین و درگیری غزه به طور قابل توجهی خطر رویارویی بین غرب جهان و جنوب جهان را افزایش داده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که بسیاری از کشورهای جنوب جهان، غرب را به در پیش گفتن استانداردهای دوگانه متهم می‌کنند. بورل این دیدگاه کشورهای جنوب جهان را ناعادلانه دانست و گفت روسیه چنین امری را تبلیغ می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید