در 15 سال گذشته؛

اولین سفر کامل دولتی قطر به فرانسه / امیر قطر به دیدار مکرون می‌رود

کدخبر: ۶۳۰۹۳۳
اقتصادنیوز: امیر قطر برای دیدار با رئیس جمهور فرانسه و گفت وگو درباره جنگ غزه به پاریس می رود.
 اولین سفر کامل دولتی قطر به فرانسه / امیر قطر به دیدار مکرون می‌رود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر برای دیدار با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و گفت وگو درباره جنگ غزه سه شنبه به پاریس می رود.

فرانس ۲۴ گزارش داد، آل ثانی برای مذاکرات، روز سه شنبه وارد پاریس می شود که به گفته دفتر ریاست جمهوری فرانسه اولین سفر کامل دولتی قطر به فرانسه در ۱۵ سال گذشته است.

در بیانیه دفتر مکرون آمده است که دو مقام بر تلاش خود برای آزادی اسرای اسرائیلی و دستیابی به یک توافق آتش‌بس پایدار برای غزه تاکید خواهند کرد.

به گزارش ایرنا, وزارت خارجه فرانسه روز دوشنبه بار دیگر با تاکید بر لزوم حفاظت از جان غیرنظامیان فلسطینی، در بیانیه‌ای خواستار برقراری آتش‌بس فوری در غزه شد.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است: در حال حاضر با توجه به وضعیت فاجعه‌بار انسانی در غزه، برقراری آتش‌بس فوری در این منطقه از اهمیتی حیاتی برخوردار است.

بر اساس این بیانیه، برقراری آتش‌بس فوری در غزه برای تضمین حفاظت از جان غیرنظامیان و ورود کمک‌های بشردوستانه در مقیاس وسیع، امری ضروری است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

این در حالی است که وزارت بهداشت غزه هم پیش‌تر اعلام کرد که از زمان آغاز حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون ۲۹ هزار و ۶۹۲ نفر به شهادت رسیده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی