پسکوف: تانک‌های آبرامز آمریکا در آتش خواهند سوخت

کدخبر: ۶۳۰۹۳۵
اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین دوشنبه با اشاره به نابود شدن یک تانک آبرامز در اوکراین گفت که روسیه تانک‌ های آمریکایی را نیز به آتش می‌کشد.
پسکوف: تانک‌های آبرامز آمریکا در آتش خواهند سوخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین اظهار کرد: مبارزان ما از همان ابتدا اعلام کرده بودند که این تانک‌ها هم مثل سایر تانک‌ها در آتش خواهند سوخت.

تاس گزارش داد، وی افزود: همانطور که من و شما از گزارش‌های روزانه وزارت دفاع روسیه مطلع می شویم، این کار روزانه، نظام‌مند، حرفه‌ای و فداکارانه سربازان ماست که هر روزه برای غیرنظامی کردن اوکراین تلاش می‌کنند.

ولادیمیر سالدو فرماندار منصوب روسیه در منطقه خرسون اعلام کرد که سربازان روس یک تانک آمریکایی آبرامز را در نزدیکی آودیوکا نابود کردند.

خبر مرتبط
اعتراف سنگین بورل درباره جنگ اوکراین و غزه

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعتراف کرد که سلطه کشورهای غربی بر جهان پایان یافته است.

آمریکا پیشتر بمب‌های خوشه‌ای، مهمات حاوی اورانیوم ضعیف شده و تانک‌های آبرامز را در اختیار اوکراین قرار داده‌ بود.

مقام‌های وزارت دفاع اوکراین اواسط آذر ماه در نشستی که در واشنگتن پشت درهای بسته با مقام‌های آمریکایی داشتند «فهرستی از تسلیحات مورد نیاز نیروهای دفاعی اوکراین» ارائه کردند.

اوکراین در مذاکره با مقام های آمریکایی خواستار دریافت سامانه دفاع هوایی تاد، جنگنده‌های هورنت اف-۱۸، پهپاد و بالگردهای آپاچی و بلک‌هاوک، تانک‌های آبرامز، توپخانه ۱۵۵ میلیمتر، اف-۱۶، پهپاد و موشک‌های دوربرد ATACMS شده بود.

جت‌های ترابری «گلوب مستر سی-۱۷» و «سوپر هرکول سی-۱۳۰» نیز از دیگر درخواست‌های اوکراین بود.

این در حالی است که اوکراین و حامیان آن با کمبود سلاح و بودجه حمایتی از کی‌یف مواجه شده‌اند.

واشنگتن‌پست با اعلام اینکه اروپا نسبت‌ به تداوم کمک‌های آمریکا به کی‌یف در سایه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و بازگشت احتمالی دونالد ترامپ به کاخ سفید ناامید شده است، نوشت که رهبران قاره سبز در تلاش هستند تا تولیدات کارخانجات اسلحه‌سازی خود را برای حمایت از اوکراین افزایش دهند اما در این مسیر با موانع بسیاری مواجه شده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی