موافقت محمود عباس با استعفای دولت خودگردان فلسطین

کدخبر: ۶۳۰۹۵۴
اقتصادنیوز: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین استعفای دولت تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست «محمد اشتیه» نخست وزیر این دولت را پذیرفت.
موافقت محمود عباس با استعفای دولت خودگردان فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دوشنبه شب استعفای دولت تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست «محمد اشتیه» نخست وزیر این دولت را پذیرفت.

خبرگزاری «سما» فلسطین گزارش داد، موافقت با استعفای دولت اشتیه پس از دیدار وی با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین انجام شد.

عباس ضمن پذیرش استعفای دولت اشتیه، تا تشکیل کابینه جدید، نخست وزیر مستعفی را مسؤول مؤقت پیشبرد امور کرد.

دولت کنونی تشکیلات خودگردان به فعالیت خود با عنوان دولت پیشبرد امور ادامه خواهد داد.

ساعاتی پیش بود که اشتیه استعفای دولت خود را اعلام کرد.

وی گفت: از سه شنبه گذشته استعفای دولت خود را به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تقدیم کردم و امروز نیز به صورت مکتوب درخواست خود را ارائه می کنم.

خبر مرتبط
چرا نتانیاهو گروگان سیاست های آمریکا است؟

اقتصادنیوز: وابستگی شدید تاکتیکی و استراتژیک ساختار نظامی اسرائیل به آمریکا پدیده جدیدی است. واشنگتن برای مدت طولانی به عنوان دومین خط دفاعی اسرائیل خدمت کرده است. اما استقرار گروه های جنگی ناوهای آمریکایی نشان داد که از برخی جهات، ایالات متحده به اولین خط دفاعی اسرائیل تبدیل شده است. اسرائیل دیگر قادر به "دفاع از خود" نیست، همانطور که نتانیاهو علاقه مند به لاف زدن قبل از 7 اکتبر بود. او ممکن است تمام تلاش خود را برای نادیده گرفتن این واقعیت جدید انجام دهد، اما ارتش اسرائیل نمی تواند چنین واقعیتی را نادیده بگیرد.

اشتیه پس از اعلام استعفای دولت خود تاکید کرد: با وجود محاصره بی سابقه ای که بر ما تحمیل شده، همچنان به شهدا و اسرا، به مردم خود در نوار غزه، پروژه ملی فلسطین، بیت المقدس، مقدسات و قهرمانان خود وفادار می مانیم.

وی ادامه داد: ما با چالش‌هایی روبرو بودیم، که هیچ‌کدام از آن‌ها ساخته خودمان نبود و برای آن سختی های بسیاری را متحمل شدیم زیرا که فلسطین ارزش این مشقت ها را داشت.

به گزارش ایرنا، منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش دادند، دولت تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست محمد اشتیه امروز استعفا خواهد کرد.

این در حالی است که یک منبع حماس پیش‌تر به شبکه العربیه گفته بود که این جنبش به تغییرات پیش رو در دولت خودگردان توسط عباس اهمیتی نمی‌دهد.

این منبع با اشاره به این که حماس خواهان تشکیل یک دولت ملی فلسطین با اجماع همه گروه‌ها است، افزود: دولت بعدی باید وظایف مشخص و یک دوره زمانی موقت داشته باشد.

این منبع اضافه کرد: هیات ما در مسکو درباره تشکیل دولت ملی برای یک دوره مشخص و با وظایف مشخص بحث خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید