فرمانده مقاومت: ارتش اسرائیل در شمال غزه متحمل تلفات سنگینی شد

کدخبر: ۶۳۱۳۲۶
اقتصادنیوز: فرمانده مقاومت فلسطین در سخنانی از تلفات سنگین ارتش اسرائیل در جریان نبرد زمینی با رزمندگان فلسطینی در مناطق مختلف نوار غزه خبر داد.
فرمانده مقاومت: ارتش اسرائیل در شمال غزه متحمل تلفات سنگینی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یکی از فرماندهان میدانی مقاومت فلسطین در این باره به شبکه خبری المیادین اعلام کرد: ارتش رژیم اشغالگر روز گذشته در محله «الزیتون» در شهر غزه متحمل تلفات سنگین شد.

این فرمانده مقاومت تصریح کرد: بالگردها برای انتقال کشته‌ها و مجروحان سه بار فرود آمدند و هواپیماهای جنگی نیز برای پوشش عملیات تخلیه وارد عمل شد و در چند محور حملات شدیدی انجام دادند.

خبر مرتبط
حملات مقاومت به نظامیان اسرائیل + فیلم

اقتصادنیوز: گردان‌های شهید «عزالدین القسام» شاخه نظامی مقاومت حماس با اشاره به پیروزی‌های خود در نبرد با ارتش اسرائیل از هدف قراردادن نظامیان صهیونیست و یک دستگاه نفربر آنها در جنوب نوار غزه خبر داد.

وی همچنین گفت: چهارراه «دوله» و خیابان «السکه» به گورستان تانک‌های «مرکاوا» ارتش رژیم اشغالگر تبدیل شدند.

این فرمانده مقاومت فلسطین در ادامه گفت که در نتیجه این ضربات سنگین حالت سردرگمی بر تحرکات سربازان رژیم صهیونیستی حاکم شده است.

وی درباره وضعیت رزمندگان مقاومت نیز اعلام کرد: مبارزان از همه جناح‌ها و گروه‌ها همچنان در مواضع رزمی خود هستند و طبق برنامه‌هایی که از قبل تعیین شده است، وظایف خود را انجام می‌دهند.

خبر مرتبط
واکنش حزب‌الله نسبت به بمباران بعلبک/آتش مقاومت سوزان است

اقتصادنیوز: نماینده حزب‌الله در پارلمان لبنان در واکنش به حمله اسرائیل به شهر بعلبک، تأکید کرد که آتش مقاومت سوزان است و با هرگونه حمله به کشور مقابله می‌شود.

مقاومت فلسطین همزمان با نبردهای خان‌یونس در جنوب، نبردهای شدیدی را با ارتش اشغالگر در محله الزیتون شهر غزه در شمال نوار غزه انجام می‌دهد. رسانه‌ها از درگیری شدید بین گروه‌های مقاومت فلسطین و نیروهای ارتش اشغالگر که در حال نفوذ به محله الزیتون هستند، خبر داده‌اند.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

طی این مدت و به‌رغم تمامی حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه، اما ارتش به اصطلاح افسانه‌ای رژیم صهیونیستی متحمل خسارات و ضربات بی‌سابقه‌ای شده است، تا جایی که خود صهیونیست‌ها ناگزیر به اعتراف به شکست در مقابل مقاومت فلسطین شده‌اند.

به‌رغم سانسور شدید نظامی، رسانه‌های عبری هر از چند گاهی گزارش‌هایی درباره میزان تلفات ارتش رژیم صهیونیستی منتشر می‌کنند که با آمار و ارقام رسمی مغایرت دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید