تلاش مصر و اردن برای کمک رسانی به غزه از طریق هلی‌برن

کدخبر: ۶۳۱۳۴۵
اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای از کمک‌رسانی نیرو‌های مسلح مصر و اردن به اهالی غزه از طریق عملیات هلی‌برن خبر دادند.
تلاش مصر و اردن برای کمک رسانی به غزه از طریق هلی‌برن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه خبری «القاهره» در این باره گزارش داد: نیروی هوایی مصر با مشارکت اردن و امارات کمک‌های بشردوستانه فوری را از طریق عملیات هلی‌برن به نوار غزه منتقل کردند و مصر در حال تشدید تلاش‌های خود از طریق زمین و هوا برای امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده در شمال نوار غزه و ارائه کمک‌های فوری به اهالی این منطقه است.

خبر مرتبط
اردن: تداوم جنگ غزه در ماه رمضان خطر توسعه درگیری‌ها را در پی دارد

اقتصادنیوز: پادشاه اردن در جریان دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هشدار داد که تداوم جنگ علیه غزه در ماه مبارک رمضان خطر توسعه درگیری‌ها را افزایش خواهد داد.

این رسانه مصری همچنین گزارش داد که در این عملیات ۴۵ تُن کمک‌های بشردوستانه مصر به شمال و مرکز نوار غزه منتقل شد.

ارتش اردن نیز اعلام کرد شش هواپیمای نظامی شامل سه هواپیمای اردنی و سه هواپیمای اماراتی، مصری و فرانسوی در عملیاتی که «عبدالله دوم» پادشاه اردن شخصا در آن شرکت داشت، به غزه کمک‌رسانی کرده‌اند.

خبر مرتبط
اردن نقشه اسرائیل را لو داد!

اقتصادنیوز: «ایمن الصفدی» وزیر امورخارجه اردن یکشنبه شب گفت: اسرائیل به دنبال تبادل اسیر و پایان جنگ نیست.

در بیانیه ارتش اردن آمده است: مشارکت پادشاه اردن در این عملیات موید این است که اردن همچنان در کنار برادران فلسطینی ایستاده و کمک‌های خود را با تمام امکانات به مردم غزه می‌رساند. هدف این است که با انتقال مستقیم کمک‌ها در سواحل با چتر نجات به مردم کمک‌رسانی شود.

این کمک‌ها شامل کمک‌های غذایی و امدادی، از جمله وعده‌های غذایی آماده با ارزش غذایی بالا بود.

مقامات رژیم صهیونیستی در ادامه تاکتیک‌های خود در این زمینه به طور کامل در جلوگیری از ورود کمک‌ها به نوار غزه مشارکت کردند و به شهرک‌نشینان اجازه دادند تا در مقابل جاده‌های منتهی به گذرگاه کرم ابو سالم و العوجا تظاهرات کنند و از عبور کامیون‌ها جلوگیری و مسیر حرکت آن‌ها را مسدود کنند.

خبر مرتبط
هشدار پادشاه اردن و مکرون نسبت به تبعات حمله اسرائیل به رفح

اقتصادنیوز: رهبران اردن و فرانسه نسبت به تبعات حمله رژیم صهیونیستی به رفح هشدار دادند.

در پی این اقدامات ساکنان شمال نوار غزه به جست‌وجوی پر زحمت برای یافتن هر غذایی که می‌توانستند مصرف کنند، متوسل شدند و به نقطه آسیاب کردن خوراک دام و طیور برای خوردن آن رسیدند. اکنون در جنوب و مرکز نوار غزه، ساکنان در تهیه مواد غذایی با مشکل شدید مواجه هستند؛ چراکه کمبود مواد غذایی و قیمت‌های بالای کالا‌های موجود کاملا مشهود است.

در حالی که رژیم صهیونیستی همچنان از گرسنگی دادن و قحطی به عنوان سلاح جنگی علیه مردم غزه استفاده می‌کند، تعداد مرگ و میر‌ها در نتیجه این قحطی و یا سوء تغذیه و گسترش گسترده بیماری‌های گوارشی در نتیجه نوشیدن آب آلوده شروع به افزایش کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲ اردیبهشت

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی