حمله راکتی سرایا القدس به تجهیزات نظامی اسرائیل در غرب خان یونس

کدخبر: ۶۳۱۳۶۲
اقتصادنیوز: «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز (چهارشنبه) از انهدام یک تانک مرکاوا و یک بولدوزر D9 اشغالگران در خط مقدم غرب خان یونس با استفاده از راکت های تاندوم و آر پی جی خبر داد.
حمله راکتی سرایا القدس به تجهیزات نظامی اسرائیل در غرب خان یونس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرایا القدس همچنین اعلام کرد نیروهایش در حال درگیری با اشغالگران در منطقه «عبسان الکبیره» در شرق خان یونس هستند.

نیروهای سرایا القدس در عملیات دیگری، پایگاه نظامی «کیسوفیم» اشغالگران را با راکت های 107 هدف قرار دادند.

خبر مرتبط
اسرائیل به رفح و خان یونس در جنوب غزه حمله کردند

اقتصادنیوز: در صد و چهلمین روز از جنگ غزه، بیش از ۴۰ نفر به شهادت رسیده و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

ساعاتی پیش نیز گردان های شهید «عزالدین القسام» شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد: رزمندگان ما پیاده نظام رژیم صهیونیستی را در شرق شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه هدف قرار دادند و کشته یا زخمی کردند.

القسام افزود: رزمندگان ما پس از بازگشت از میدان نبرد با اشغالگران اعلام کردند که یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی با بمب های «شواظ» و «جانبیه» که قبلا در منطقه عبسان الکبیره در شرق خان‌یونس کار گذاشته بودند، منهدم کردند.

خبر مرتبط
حمله سنگین القسام به مواضع اسرائیل در خان یونس

اقتصادنیوز : قسام از درگیری شدید مبارزانش با اسرائیل در محورهای شهر خان یونس خبر داد.

گردان های القسام امروز همچنین از حمله موشکی خود از جنوب لبنان به ۲ مرکز نظامی ارتش رژیم اسرائیل در شمال فلسطین اشغالی خبر داده بود.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید