استقبال آلمان از مذاکرات صلح ارمنستان و آذربایجان

کدخبر: ۶۳۱۳۶۸
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه آلمان به عنوان میزبان مذاکرات صلح بین مقامات جمهوری آذربایجان و ارمنستان از گفت‌وگوی سازنده دو کشور استقبال کرد و این مذاکرات را برای ایجاد ثبات در قفقاز جنوبی مثبت ارزیابی کرد.
استقبال آلمان از مذاکرات صلح ارمنستان و آذربایجان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، جیحون بایراموف وزیر امور خارجه آذربایجان و آرارات میرزویان همتای ارمنستانی وی امروز (چهارشنبه) در چارچوب مذاکرات صلح بین ۲ کشور در برلین دیدار کردند.

آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان که میزبان مذاکرات در ویلای بورسیگ بود، از همتایان خود به خاطر آمدن به برلین و انجام مذاکرات برای حل اختلافات‌شان تشکر کرد.

وی گفت: ما معتقدیم که ارمنستان و آذربایجان اکنون فرصتی برای دستیابی به صلح پایدار پس از سال‌ها درگیری دارند. آنچه اکنون شاهد آن هستیم، گام های شجاعانه هر ۲ کشور برای پشت سر گذاشتن گذشته و تلاش برای صلح پایدار برای مردم خود است.

بائربوک گفت‌وگوی سازنده بین مقامات آذربایجان و ارمنستان را در ادامه بحث‌های صورت گرفته در کنفرانس امنیتی مونیخ ارزیابی کرد و افزود: حل مسائل باقی مانده از طریق گفت‌وگوهای دیپلماتیک بین باکو و ایروان زمینه ایجاد ثبات نه تنها برای ۲ کشور بلکه برای کل منطقه قفقاز جنوبی را فراهم خواهد کرد.

خبر مرتبط
باکو مدعی شد: ارمنستان منطقه‌ای در نخجوان را گلوله‌باران کرد

اقتصادنیوز: وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ارمنستان منطقه‌ای در نخجوان را گلوله‌باران کرده است.

وزیر خارجه آلمان تاکید کرد: دستیابی به توافق و رسیدگی به مسائل چالش برانگیز، هم به نفع مردم ارمنستان و هم به نفع مردم آذربایجان است.

روابط بین آذربایجان و ارمنستان از سال ۱۹۹۱، زمانی که ارتش ارمنستان قره باغ کوهستانی، سرزمینی که در سطح بین المللی به عنوان بخشی از آذربایجان به رسمیت شناخته شده است و هفت منطقه مجاور را اشغال کرد، پرتنش بوده است. آذربایجان بیشتر این منطقه را در جریان جنگ دوم قره‌باغ در سال۲۰۲۰ آزاد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید