افزایش شمار شهدای کشتار خیابان الرشید غزه/ احتمال افزایش شهدا+ فیلم

کدخبر: ۶۳۱۵۴۲
اقتصادنیوز: وزارت بهداشت غزه از افزایش شهدای کشتار خیابان الرشید به ۱۰۴ نفر خبر داد و اعلام کرد احتمال افزایش دوباره شهدا وجود دارد.
افزایش شمار شهدای کشتار خیابان الرشید غزه/ احتمال افزایش شهدا+ فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره اعلام کرد: تعداد شهدای جنایت رژیم صهیونیستی در خیابان الرشید به ۱۰۴ شهید و ۷۶۰ زخمی افزایش یافت.

سخنگوی این وزارتخانه در ادامه گزارش داد که شهدا و زخمی‌های جنایت خیابان الرشید به تمامی بیمارستان‌ها در شمال غزه منتقل شدند.

او افزود: کادر پزشکی با امکانات محدود خود در حال رسیدگی به زخمی‌های با وضعیت وخیم هستند.

این مسوول فلسطینی در ادامه با اشاره به اینکه بیشتر جراحات در بالاتنه بوده، تاکید کرد: در ساعات آتی شاهد افزایش تعداد شهدای خیابان الرشید خواهیم بود.

او در ادامه نیز از جامعه بین‌الملل خواست این کشتار رژیم صهیونیستی را متوقف کرده و گذرگاه امن انسان‌دوستانه‌ای را برای انتقال کمک‌ها ایجاد کند.

دفتر ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در بیانیه‌ای این کشتار را محکوم و تاکید کرد که سکوت جامعه بین الملل، ارتش اشغالگر را تشویق کرد به ارتکاب این کشتارها ادامه دهد.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز در واکنش به این جنایت گفت: اسرائیل مرتکب جنایات جنگی متعددی در غزه شده و شرایط غزه شبیه به یک حمام خون است.

این مسوول سازمان ملل افزود: سربازان ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری مانع از امدادرسانی نیروهای امدادگر به زخمی‌ها می‌شوند.

او در ادامه گفت: تمامی ساکنان غزه در معرض خطر قحطی قرار داشته و تقریبا تمامی آن‌ها از آب‌های آلوده می‌نوشند.

سازمان ملل: وضعیت غزه شبیه حمام خون است

وزارت خارجه اردن نیز در بیانیه‌ای حمله ارتش رژیم صهیونیستی به تجمع فلسطینی‌هایی که در جنوب غزه منتظر رسیدن کمک‌های بشردوستانه بودند، وحشیانه خواند و آن را محکوم کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز در توجیه این جنایت خود مدعی شد "صدها فلسطینی هنگام دریافت کمک ها در شمال غزه به سربازان ما نزدیک شدند و نیروهای ما به سمت آنها تیراندازی کردند".

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، اشغالگران امروز به سمت هزاران شهروند فلسطینی از شمال نوار غزه و به طور دقیق از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون که در منطقه «شیخ عجلین» در غرب غزه منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه بودند، شلیک کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید