جنایات جدید اسرائیل در غزه واکنش ایران را برانگیخت

کدخبر: ۶۳۱۵۵۴
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به کشتار مردم فلسطین توسط اسرائیل گفت: «زخم غزه از حافظه انسان‌های آزاده و ننگ حمایت و سکوت نسبت به کشتار جمعی و نسل‌کشی از پیشانی مدعیان دروغین حقوق بشر پاک نخواهد شد».
جنایات جدید اسرائیل در غزه واکنش ایران را برانگیخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «بیش از  ۱۰۰ شهروند فلسطینی که در صف انتظار دریافت کمک های بشردوستانه در خیابان الرشید شهر غزه بودند، بر اثر حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند و بیش از ۸۰۰ نفر زخمی شدند». 

 اشغالگران صهیونیست امروز (پنجشنبه) به سمت هزاران شهروند فلسطینی از شمال نوار غزه و از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون که در منطقه «شیخ عجلین» در غرب غزه منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه بودند، شلیک کردند که در آخرین آمار، ۱۰۹ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند. 

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در ادامه نوشت: «زخم غزه از حافظه انسان‌های آزاده جهان و ننگ حمایت و سکوت نسبت به کشتار جمعی و نسل‌کشی از پیشانی مدعیان دروغین حقوق‌بشر در آمریکا و اروپا پاک نخواهد شد».

خبر مرتبط
برگزارس سومین روز جلسات دیوان لاهه و بررسی جنایات اسرائیل

اقتصادنیوز: در سومین جلسه استماع دیوان بین‌المللی دادگستری، نمایندگان کشورهای مصر، کوبا و کلمبیا اشغالگری اسرائیل را محکوم کرده و خواستار توقف آن و محاکمه سران این رژیم شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه از احتمال افزایش شمار شهدای این حمله خبر داد و از جامعه بین‌الملل خواست این کشتار رژیم صهیونیستی را متوقف کرده و گذرگاه امن انسان‌دوستانه‌ای را برای انتقال کمک‌ها ایجاد کند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز در واکنش به این جنایت گفت: «اسرائیل مرتکب جنایات جنگی متعددی در غزه شده و شرایط غزه شبیه به یک حمام خون است».

جنبش حماس هم از اتحادیه عرب و شورای امنیت خواست جهت اتخاذ تصمیماتی که رژیم صهیونیستی را به متوقف کردن کشتار جمعی و پاکسازی نژادی در غزه ملزم کند، نشست فوری برگزار کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی