زمان احتمالی توافق آتش بس در غزه اعلام شد+ جزئیات

کدخبر: ۶۳۱۵۹۱
اقتصادنیوز: نخست وزیر پیشبرد امور لبنان پنجشنبه شب گفت که احتمالا هفته آینده توافقی برای برقراری آتش‌بس در غزه شکل بگیرد.
زمان احتمالی توافق آتش بس در غزه اعلام شد+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نجیب میقاتی گفت: صحبت‌های جدی درباره توقف عملیات نظامی در غزه در ابتدای هفته آتی در چارچوب تفاهمی به نام تفاهم رمضان وجود دارد.

نخست وزیر پیشبرد امور لبنان تاکید کرد که توقف درگیری‌ها در غزه باعث آغاز مذاکرات برای آرامش در لبنان می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد که اگر (رژیم) اسرائیل به حملات خود در غزه پایان دهد، جنبش حزب‌الله لبنان هم به حملات خود پایان خواهد داد.

خبر مرتبط
هشدار لبنان به اسرائیل/ میقاتی: تنش در جنوب لبنان منطقه را منفجر می‌کند

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان گفت: هرگونه تنش در جنوب این کشور منطقه را به سمت انفجار کامل اوضاع سوق می‌دهد.

رزمندگان مقاومت لبنان از روز هشتم اکتبر (۱۶ مهر) و تنها یک روز پس از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» در غزه وارد رویارویی با دشمن صهیونیستی شده‌اند، حزب‌الله لبنان از این تاریخ و در امتداد بیش از یکصد کیلومتر، بارها مواضع اشغالگران را هدف قرار داده است.

در این باره رسانه‌های صهیونیستی نیز بارها اعتراف کرده‌اند که حزب‌الله در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین همچنان دست برتر را دارد و ارتش اسرائیل در این منطقه به دام افتاده است.

خبر مرتبط
درخواست مهم میقاتی از بورل

اقتصادنیوز : نخست‌وزیر لبنان در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیروت خواستار توقف نقض حاکمیت کشورش توسط اسرائیل شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی