واکنش پاکستان به جنایت جدید اسرائیل در غزه

کدخبر: ۶۳۱۷۲۴
اقتصادنیوز: پاکستان قتل‌عام دیروز مردم غزه توسط اسرائیل را که در صف دریافت کمک‌های بشردوستانه بودند، محکوم کرد
واکنش پاکستان به جنایت جدید اسرائیل در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پاکستان قتل عام روز گذشته (پنجشنبه) مردم غزه توسط نظامیان رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد و آن را بیانگر اقدامات عمدی و غیرانسانی این رژیم برای ایجاد قحطی جمعی علیه فلسطینیان دانست.

ممتاز زهرا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان امروز جمعه در نشست خبری هفتگی خود در اسلام‌آباد، جنایت جدید رژیم صهیونیستی در حمله به شهروندان فلسطینی که در میدان النابلسی در شهر غزه در انتظار رسیدن کمک های انسان دوستانه بودند، را محکوم کرد.

وی افزود: این قتل عام نشان‌دهنده بی‌اعتنایی آشکار رژیم اشغالگر اسرائیل به قوانین بشردوستانه بین‌المللی و سیاست عمدی و غیرانسانی این رژیم در ایجاد قحطی جمعی در غزه است.

خبر مرتبط
پهپاد اسرائیلی سرنگون شد/بیانیه مقاومت لبنان

اقتصادنیوز: مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه‌ای از سرنگونی پهپاد اسرائیلی خبر داد.

ممتاز زهرا تاکید کرد: پاکستان بار دیگر بر مطالبه خود برای آتش بس اضطراری و فوری، رفع محاصره غیرانسانی غزه و دسترسی بدون مانع مردم غزه به کمک های بشردوستانه تاکید می کند.

وی گفت: اسرائیل باید به خاطر جنایاتش علیه بشریت که با مصونیت از مجازات علیه مردم فلسطین مرتکب شده است، به دست عدالت سپرده شود.

ده‌ها فلسطینی روز پنجشنبه در اطراف کاروان کمک رسانی در شمال غزه کشته شدند. حماس نیروهای اسرائیلی را مقصر می‌داند که به سوی جمعیت فلسطینی تیراندازی کرده‌اند، در حالی که (رژیم) اسرائیل مدعی شد که بیشتر تلفات ناشی از ازدحام جمعیت در میان فلسطینی‌ها بوده است زیرا جمعیت به سمت کامیون‌ها هجوم آورده و آنها را غارت کرده است.

مقام های بهداشتی غزه می‌گویند که دستکم ۱۰۴ فلسطینی بر اثر این حمله اسرائیل کشته شدند و تعداد تلفات فلسطینی‌ها در طول پنج ماه جنگ به بیش از ۳۰ هزار نفر رسید.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • رسانه‌های جهان کارنامه رئیس جمهوری ایران را بررسی کردند

   اقتصاد نیوز: رسانه‌های جهان در باب بخشی از میراث ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری کشورمان در عرصه سیاست خارجه تحلیل هایی را…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی