درخواست انگلیس از آلمان برای ارسال این موشک پیشرفته به اوکراین

کدخبر: ۶۳۱۸۴۸
اقتصادنیوز: بلومبرگ گزارش داد: دولت لندن به‌طور خصوصی از آلمان خواسته است که موشک‌های دوربرد «تاروس» را در اختیار اوکراین قرار دهد.
درخواست انگلیس از آلمان برای ارسال این موشک پیشرفته به اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، منابع آگاه می‌گویند که وزیران و مقامات ارشد انگلیس بارها به آلمان تاکید کرده‌اند که اوکراین به شدت به موشک‌های تاروس این کشور نیاز دارد و در همین راستا، لندن راه‌حل‌هایی را برای مقاومت برلین در برابر ارسال این موشک‌ها ارائه کرده است، از جمله قرارداد مبادله‌ای که بر اساس آن بریتانیا موشک‌های استورم شَدو (Storm Shadow) بیشتری به کی‌یف عرضه می‌کند و آلمان پس از آن، موشک‌های دوربرد جایگزین بریتانیا را دوباره ذخیره می‌کند.

بنابر گزارش شبکه بلومبرگ، یک مقام انگلیسی که به شرط ناشناس ماندن در مورد گفت‌وگوهای خصوصی بین دو کشور صحبت کرد، گفت که آلمان باید دست از بهانه تراشی بردارد.

خبر مرتبط
حمله آمریکا و انگلیس به غرب یمن

اقتصادنیوز: منابع یمنی از تجاوز آمریکا و انگلیس به خاک یمن خبر دادند.

بن والاس، وزیر دفاع سابق انگلیس روز پنج‌شنبه به روزنامه ایونینگ استاندارد گفت: رفتار شولتس (صدراعظم آلمان) نشان می‌دهد تا آنجا که امنیت اروپا پیش می‌رود، او مرد اشتباهی است، در شغل اشتباه و در زمان اشتباه.

خبر مرتبط
الحدیده بمباران شد/ حمله دوباره آمریکا و انگلیس به یمن

اقتصادنیوز: جنگنده‌های آمریکا و انگلیس دو منطقه «راس عیسی» و «الکویزی» در شمال الحدیده را بمباران کردند.

اولاف شولتس هفته گذشته درخواست‌ها برای ارسال موشک‌های تاروس به اوکراین را رد و تاکید کرد که چنین کاری به معنای تبدیل شدن آلمان به یک طرف جنگ با روسیه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید