واکنش رسانه عبری به توضیح اسرائیل درباره حمله به مردم غزه

کدخبر: ۶۳۱۸۹۶
اقتصادنیوز: یک رسانه عبری گزارش داد، توضیح رژیم صهیونیستی درباره علت حمله به مردم غزه که منتظر کمک غذایی بودند، توجیه دانست.
واکنش رسانه عبری به توضیح اسرائیل درباره حمله به مردم غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه عبری «هاآرتص» روز جمعه گزارش داد: «توضیحات مقامات اسرائیلی درباره کشتار غیرنظامیان فلسطینی در میدان النابلسی در شمال نوار غزه که منتظر دریافت کمک‌های غذایی بودند، قانع‌کننده نیست. اسرائیل ممکن است پس از این کشتار با فشارهای بین‌المللی بیشتری مواجه شود.»

پنجشنبه گذشته نیروهای اشغالگر صهیونیست در میدان النابلسی در شمال غزه، فلسطینی‌های بی‌دفاعی را هدف قرار دادند که منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک و گرفتن آرد بودند. به گفته وزارت بهداشت غزه، این کشتار هولناک منجر به شهادت ۱۱۲ تن و زخمی شدن ۷۶۰ نفر دیگر شد.

این روزنامه عبری‌زبان نوشت: «فلسطینی‌ها در نوار غزه مطمئن هستند که ارتش اسرائیل به عمد ده‌ها نفر از کسانی را که به سمت کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه رفتند، به قتل رسانده است. توضیح‌های اسرائیل در مورد آنچه رخ داده است با ۱۰ ساعت تأخیر انجام شد و بسیار دشوار است کسی با این توضیحات قانع شود.»

خبر مرتبط
اقدام نمادین فلسطینیان در غزه در پی حملات اسرائیل

اقتصادنیوز: فلسطینی‌هایی که در اثر حمله و جنایات جنگی تل‌آویو در نوار غزه آواره شده‌اند، کلید خانه‌های آسیب‌دیده یا ویران‌شده خود را به‌عنوان «نمادی از آوارگی و امید» در دست گرفته‌اند.

این روزنامه به نقل از منابع پزشکی و شاهدان عینی این حادثه، روایت ارتش اشغالگر اسرائیل را در این باره تکذیب کرد. ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد بیشتر کشته‌شدگان در محل زیرگرفته شده یا له شدند و سربازان تنها به سمت تعدادی از آنها شلیک کردند! ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی مدعی است مردم کامیون‌ها را غارت کرده‌ و در نتیجه ازدحام ده‌ها نفر کشته شدند اما شاهدان عینی این ادعا را تکذیب کردند.

هاآرتص نوشت با توجه به ادامه مذاکرات برای دستیابی به توافق قبل از ماه رمضان، رژیم اشغالگر ممکن است پس از کشتار غزه با فشارهای بین‌المللی بیشتری در مورد آتش‌بس در نوار غزه مواجه شود.

خبر مرتبط
مقاومت فلسطین پهپاد اسرائیل را در غزه سرنگون کرد

اقتصادنیوز: رزمندگان مقاومت فلسطین یک پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی از نوع "هرمس ۹۰۰" را در شهر بیت لاهیا در شمال نوار غزه سرنگون کردند.

کشتار هولناک هزاران نفر از مردم گرسنه گرفتار در غزه موجی از واکنش‌ها را به دنبال داشته است.

رژیم اشغالگر به‌عنوان بخشی از تجاوزات وحشیانه خود، با هدف قرار دادن منابع اولیه زندگی و مانع‌تراشی در ورود کمک‌های بشردوستانه، جنگ قحطی و گرسنگی را علیه مردم فلسطین در نوار غزه به راه انداخته است. شدت فاجعه انسانی در نوار غزه به‌ویژه در شمال که کودکان و سالمندان به دلیل کمبود مواد غذایی به خاطر محاصره جان خود را از دست داده‌اند، به سرعت در حال افزایش است.

برای صد و چهل و هشتمین روز متوالی، رژیم صهیونیستی حملات به خانه‌های مسکونی و تیم‌های پزشکی و خبرنگاران را ادامه می‌دهد. به گفته وزارت بهداشت غزه، تلفات تجاوز مستمر به نوار غزه به بیش از ۳۰ هزار شهید و بیش از ۷۱ هزار مجروح با جراحات مختلف و هزاران مفقود در زیر آوار رسیده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: اردیبهشت ۱۴۰۲ و در اثر بخشنامه هیئت دولت بورس با ریزش مواجه شد و از کانال ۲.۳ میلیونی پایین رفت. امروز و…

    کارگزاری مفید