هشدار یونیسف به فاجعه قحطی در غزه/ کودکان فلسطینی در آستانه مرگ

کدخبر: ۶۳۲۰۲۷
اقتصادنیوز: مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از کودکان در غزه دچار سوء تغذیه حاد هستند، تاکید کرد: کودکان فلسطینی در غزه در آستانه مرگ هستند.
هشدار یونیسف به فاجعه قحطی در غزه/ کودکان فلسطینی در آستانه مرگ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مدیر اجرایی یونیسف پس از اینکه ۱۰ کودک فلسطینی در غزه بر اثر سوء تغذیه جان خود را از دست دادند، در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: از هر ۶ کودک زیر ۲ سال در غزه، یک کودک دچار سوء تغذیه حاد است.

خبر مرتبط
استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی در غزه/ اسرائیل فورا به عملیات نظامی خود پایان دهد

وزارت خارجه ترکیه در در واکنش به شهادت و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان در غزه، تاکید کرد که مرتکب جنایت دیگری علیه بشریت شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حتی هر یک دقیقه تاخیر در دسترسی کودکان فلسطینی در غزه به تغذیه، آب، مراقبت‌های پزشکی و محافظت از آنها در برابر گلوله‌ها و بمب‌های رژیم صهیونیستی عواقب وحشتناکی در پی خواهد داشت، تاکید کرد: هیچ یک از این موارد بدون برقراری یک آتش‌بس بشر دوستانه در غزه میسر نخواهد شد.

 وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در ۱۰ مورد جنایت طی ۲۴ ساعت گذشته در نوار غزه، ۹۲ شهروند فلسطینی را شهید و ۱۵۶ نفر دیگر را زخمی کرده است.

خبر مرتبط
تعداد شهدای غزه از 30 هزار نفر گذشت/ شهادت چند کودک به دلیل گرسنگی و قحطی

اقتصادنیوز: با ادامه حملات رژیم صهیونیستی به غزه آمار، شهدای این منطقه از ۳۰ هزار نفر فراتر رفته است.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، با احتساب شهدای ۲۴ ساعت گذشته در نوار غزه، شمار شهدای فلسطینی از آغاز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر)، به ۳۰ هزار و ۳۲۰ نفر و شمار زخمی‌ها هم به ۷۱ هزار و ۵۳۳ نفر رسید.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

خبر مرتبط
بورل: گرسنگی در غزه فاجعه‌ای بزرگ است

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا تاکید کرد که اسرائیل به شکل نامتناسبی به حمله حماس پاسخ داد و با استفاده این رژیم از گرسنگی به عنوان اسلحه‌ای در غزه، اکنون ما در دل فاجعه‌ای قرار داریم.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی