اعلام نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری در کهگیلویه و بویراحمد

کدخبر: ۶۳۲۰۷۶
اقتصادنیوز: آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی با کسب ۳۱۵ هزار و ۶۷۸ رای منتخب مردم کهگیلویه و بویراحمد در ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.
اعلام نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،‌ سید جواد هاشمی مهر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: حجت الاسلام محمدهادی رحیمی صادق دیگر داوطلب این انتخابات ۱۹ هزار و ۶۰۸ رای را کسب کرد.

با انتقال یک نفر از حوزه انتخابیه تهران به استان کهگیلویه و بویراحمد تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۲ نفر رسیده بود.

آیت‌الله سیدشرف‌الدین ملک‌حسینی و حجت‌الاسلام محمدهادی رحیمی‌صادق نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این استان بودند.

طبق اعلام رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد، از مجموع ۵۸۳ هزار واجد شرایط رای دادن در استان بیش از ۳۷۸ هزار نفر در این حضور حماسی شرکت کردند که معادل بیش از ۶۴ درصد افراد واجد شرایط رای استان است.

خبر مرتبط
چرا گروه‌های مرجع اصولگرا جایگاه خود را در انتخابات اخیر از دست دادند؟

در انتخابات 11 اسفند مشخص شد که مراجع و سازمان‌های رأی اصولگرایی دستخوش تغییرات اساسی شده است

با شرکت ۶۴ و ۲۷ دهم درصد واجدان شرایط در انتخابات ۱۱ اسفند، این استان برگ زرین دیگری بر افتخارات خود در کشور افزود.

از مجموع ۳۷۸ هزار و ۵۴۷ نفر شرکت کننده دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شهرستان بویراحمد با ۲۷۲ هزار و ۵۵۳ نفر معادل ۷۲ درصد، شهرستان کهیگلویه بهمئی چرام و لنده با ۲۲۷ هزار و ۱۲۸ معادل ۶۰ درصد و شهرستان گچساران و باشت با ۱۸۹ هزار و ۲۷۳ نفر معادل ۵۳ درصد در انتخابات ۱۱ اسفند شرکت کردند.

از مجموع ۳۷۸ هزار و ۵۴۷ کهگیلویه و بویراحمدی‌های شرکت کننده در انتخابات ۱۹۲ هزار و ۴۰۱ نفر بانوان و بقیه آقایان بودند.

۵۸۳ هزار و ۹۴۲ کهگیلویه و بویراحمدی شرایط رای دادن و شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در سطح این استان را داشتند.

 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید