شهادت کودک فلسطینی در رام الله با شلیک نظامیان اسرائیل

کدخبر: ۶۳۲۰۸۶
اقتصادنیوز: وزارت بهداشت فلسطین شهادت یک کودک در تیراندازی اشغالگران در رام‌الله را تایید کرد.
شهادت کودک فلسطینی در رام الله با شلیک نظامیان اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،‌ نیروهای اشغالگر صهیونیستی به حملات گسترده خود به شهرها و شهرک‌های کرانه باختری اشغالی از زمان آغاز جنگ علیه نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه) ادامه داده و ده‌ها فلسطینی را به شهادت رسانده و بازداشت کردند.

این یورش‌ها بامداد بامداد امروز (یکشنبه) به روستاهای جنین، قلقیلیه و بیت لحم نیز رسید و یورشی نیز به شهر نابلس در شمال کرانه باختری انجام شد.

به گفته منابع محلی، اشغالگران در نابلس پس از یورش به منزل خانواده ابوعماره واقع در خیابان المدارس، حلیمه دختر این خانواده را که از دانشجویان دانشگاه النجاح است، بازداشت کردند. همچنین اشغالگران به اردوگاه «عسکر» در شهر نابلس واقع در شمال کرانه باختری یورش بردند. برخی منابع محلی در این رابطه اظهار کردند، بولدوزرهای ارتش اشغالگر خیابان‌های اردوگاه را تخریب کردند.

خبر مرتبط
خشم رام الله از جنایات اسرائیل در غزه/ تل‌آویو باید طرد شود

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست اتحادیه آفریقا خواهان طرد اسرائیل در سطح بین‌المللی و اعمال تحریم علیه آن شد.

نیروهای اشغالگر بامداد امروز احضاریه‌ای را به یک آزاده از روستای «العساکره» در شرق بیت لحم تحویل دادند که در آن خواسته شده به اداره اطلاعات این رژیم واقع در شهرک «عصیون» در جنوب بیت لحم مراجعه کند. طبق گزارش خبرگزاری فلسطین، اشغالگران به منزل «علی کریم عساکره» آزاده ۱۸ ساله فلسطینی یورش برده و آنجا را بازرسی کرده و در ادامه احضاریه را به او تحویل دادند.

همچنین نیروهای اشغالگر به چند روستا در شمال شرق جنین از جمله روستاهای عرانه، عربونه و دیر غزاله یورش بردند.

در همین حال وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه‌ای از شهادت «محمد خالد زید» کودک ۱۳ ساله فلسطینی در تیراندازی اشغالگران به او در نزدیکی اردوگاه «الجلزون» در شمال رام‌الله خبر داد.

در همین رابطه جمعیت هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که عصر شنبه کادر درمان آن به وضعیت فردی از اردوگاه الجلزون که در تیراندازی به شدت زخمی شده بود، رسیدگی کرد، عملیات احیا انجام شد و در ادامه این زخمی به بیمارستان دولتی رام‌الله منتقل شد.

خبر مرتبط
دیدار مهم محمود عباس در رام الله/ ادعای بلینکن درباره بهترین راه تحقق صلح در فلسطین!

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا در رام الله با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و گفتگو کرد.

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که نیروهای اشغالگر به سمت این کودک و یک کودک دیگر که در نزدیکی دیوار حائل واقع در چند ۱۰ متری شهرک «بیت ایل» بودند، تیراندازی کردند و زید زخمی شد. اشغالگران این کودک را با وجود اینکه خونریزی داشت، حدود یک ساعت رها کردند، سپس آمبولانس خبر کردند.

به گزارش این رسانه‌ها، زید که شرایط جسمانی وخیمی داشت، به بیمارستان رام‌الله منتقل شد و در ادامه پزشکان اعلام کردند شهید شده و کودک دیگر که او هم ۱۳ سال داشت، به دلیل اصابت ترکش به بدنش زخمی شده است.

همچنین گروهی از شهرک‌نشین‌ها عصر شنبه به خانه‌ها و خودروهای شهروندان فلسطینی در روستای «برقه» واقع در شرق شهر رام‌الله یورش بردند.

به گزارش رسانه‌های فلسطینی، گروهی از شهرک‌نشین‌ها به اطراف این روستا حمله کرده و چند دستگاه خودروی شهروندان را آتش زده و خساراتی را به خانه‌ها وارد کردند. ساکنان روستا هم با آنها مقابله کرده و مانع از پیشروی آنها به داخل روستا شدند.

«یعقوب عویس» رئیس شورای روستای «اللبن» اظهار کرد: گروهی از نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی عصر شنبه مسیر ارتباطی دو شهر رام‌الله و نابلس واقع در نزدیکی ورودی روستای «اللبن» را مسدود کردند. هم‌زمان شهرک‌نشین‌ها به شکل گسترده‌ای در خیابان اصلی مستقر شده و راه را به روی خودورهای فلسطینی مسدود کردند.

نیروهای اشغالگر در یورش خود به شهرک «بیتا» واقع در جنوب نابلس سه برادر فلسطینی را بازداشت کردند.

گردان‌های شهدای الاقصی، زیر شاخه الخلیل نیز عصر شنبه مسوولیت تیراندازی با مسلسل به شهرک «کرمی تسور» را بر عهده گرفتند.  

در همین حال محمد مراد الدیک، جوان فلسطینی که در یورش اشغالگران به روستای «کفر نعمه» واقع در غرب رام‌الله زخمی شده بود، بامداد روز شنبه در اثر شدت جراحات به شهادت رسید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید