حماس درخواست اسرائیل را رد کرد/ تل‌آویو مذاکرات آتش بس را تحریم کرد

کدخبر: ۶۳۲۲۲۷
اقتصادنیوز: در پی مخالفت جنبش حماس با شرط اسرائیل درباره ارائه لیست کامل اسامی اسرای زنده، این رژیم مذاکرات یکشنبه را درباره آتش‌بس غزه تحریم کرد.
حماس درخواست اسرائیل را رد کرد/ تل‌آویو مذاکرات آتش بس را تحریم کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، رسانه‌های صهیونیستی گزارش کردند رژیم صهیونیستی پس از اینکه جنبش حماس با درخواست این رژیم درباره ارائه لیست کاملی از اسامی اسرای زنده مخالفت کرد، مذاکرات امروز درباره آتش‌بس غزه در قاهره را تحریم کرد.

خبر مرتبط
حماس برای مذاکرات آتش بس با اسرائیل سقف زمانی تعیین کرد

اقتصادنیوز: منابع رهبری در حماس: هر چیزی در روند مذاکرات باید بهایی داشته باشد و مطالبات روشنی از سوی جنبش وجود دارد که اشغالگران باید برای آزادی اسیران خود و نجات آنهایی که در قید حیات هستند، آن را اجرا کنند.

در همین راستا، یک منبع در رهبری مقاومت فلسطین اعلام کرد مذاکرات درباره آتش ‌بس اکنون به بن بست رسیده است و برای همه و میانجیگران روشن شده است که رژیم صهیونیستی و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر آن تصمیم دارند هرگونه مذاکرات جدی را متوقف کنند.

وی افزود نتانیاهو خواهان هیچ مذاکره‌ای نیست که منجر به توافقی شود که خروج کامل از نوار غزه، بازگشت آوارگان، بازسازی، بازگشایی گذرگاه‌ها و لغو محاصره را تضمین کند.

خبر مرتبط
حماس: اسرائیل به دنبال آتش بس نیست/ تل آویو در فکر قتل‌ عام مردم غزه است

اقتصادنیوز:یکی از رهبران جنبش حماس تأکید کرد رژیم صهیونیستی به دنبال آتش‌بس نیست، بلکه به قتل‌عام ملت فلسطین با محاصره و گرسنگی ادامه می‌دهد.

این منبع تاکید کرد نتانیاهو تنها به فکر تامین آینده سیاسی خود به قیمت خون فلسطینیان است.

در حالی که واشنگتن اصرار دارد توافق آتش‌بس در غزه قریب الوقوع است و تا آغاز ماه رمضان یعنی حدود یک هفته دیگر اجرایی خواهد شد اما دو طرف متخاصم اطلاعات چندانی در مورد میزان پیشرفت در مورد توافق ارائه نکردند.

خبر مرتبط
زمان احتمالی توافق آتش بس در غزه اعلام شد+ جزئیات

اقتصادنیوز: نخست وزیر پیشبرد امور لبنان پنجشنبه شب گفت که احتمالا هفته آینده توافقی برای برقراری آتش‌بس در غزه شکل بگیرد.

پس از ورود هیات حماس به قاهره، یک مقام آگاه فلسطینی به رویترز گفت طرفین هنوز به مرحله نهایی توافق نزدیک نشده‌اند.

یک منبع آگاه شنبه گفت رژیم صهیونیستی ممکن است هیچ هیاتی را به قاهره اعزام نکند مگر اینکه حماس ابتدا لیست کاملی از اسامی اسرای زنده ارائه کند. درخواستی که به گفته یک منبع فلسطینی حماس تاکنون آن را نپذیرفته است.

قرار بود مذاکرات درباره برقراری آتش‌بس موقت ۶ هفته‌ای دیروز در قاهره برگزار شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم‌ قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۸ فروردین

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید