خوشحالی معاون نخست وزیر ایتالیا از پیروزی انتخاباتی ترامپ

کدخبر: ۶۳۲۲۳۰
اقتصادنیوز: معاون نخست وزیر ایتالیا و رهبر حزب راستگرا و ضدمهاجراتی «لیگ» پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات مقدماتی این حزب را تبریک گفت که در کشورش با واکنش‌های زیادی مواجه شد.
خوشحالی معاون نخست وزیر ایتالیا از پیروزی انتخاباتی ترامپ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا ، سالوینی یکشنبه در شبکه اجتماعی ایکس با اشاره به پیروزی ترامپ در انتخابات مقدماتی سه ایالت آیداهو، میشیگان و میسوری نوشت: سه گام دیگر به سوی تغییر در کاخ سفید. از بروکسل تا واشنگتن، تغییر در حال رخ دادن است.

خبر مرتبط
نظرسنجی نیویورک تایمز: 48 درصد ترامپ-43 درصد بایدن

نظرسنجی نیویورک‌تایمز ۴۸ درصد از رای دهندگان آمریکایی در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا به دونالد ترامپ رای می‌دهند.

دبورا سراچیانی از اعضای حزب چپگرای دموکراتیک در پارلمان ایتالیا بشدت از واکنش سالوینی انتقاد کرد و گفت: جشن گرفتن پیروزی ترامپ مصداق ابراز نفرت نسبت به منافع ایتالیا و اروپاست.

وی افزود: سالوینی امیدوار است که ما در مقابل ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تنها بمانیم. شاید خود او ما را به آن وضعیت برساند.

سراچیانی اظهار کرد: جناح راست و همه اشکال پوپولیسم همواره کشش مرگباری به سوی خودکامه‌ها و دیکتاتورها و سرکوبگران مردم و نابودگران حقو مردم دارند.

خبر مرتبط
پیشی گرفتن ترامپ از بایدن در ۷ ایالت کلیدی

اقتصادنیوز: رئیس جمهور سابق آمریکا در هر هفت ایالت کلیدی، از جمله آریزونا (۶%)، جورجیا (۶%)، میشیگان (۲%)، نوادا (۶%)، کارولینای شمالی (۹%)، پنسیلوانیا (۶%) و ویسکانسین (۴ درصد) چند امتیاز از رقیب دموکرات خود جلوتر است.

این نماینده ایتالیایی با ابراز نگرانی نسبت به افزایش حمایت از راستگرایان افراطی در انتخابات پارلمان اروپا گفت: انتخابات پارلمان اروپا در ماه ژوئن فرصتی است تا تصمیم بگیریم که آیا می‌خواهیم آزاد بمانیم یا در خدمت یک خارجی باشیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید