جنایت شرم‌آور اسرائیلی‌ها علیه مردان و زنان فلسطینی در بازداشتگاه‌ها

کدخبر: ۶۳۲۴۴۶
اقتصادنیوز: هیئت سازمان ملل خبر داد که گزارش‌هایی دریافت کرده که حاکی از آزار جنسی مردان و زنان فلسطینی در بازداشتگاه‌ها و پست‌های بازرسی اسرائیل است.
جنایت شرم‌آور اسرائیلی‌ها علیه مردان و زنان فلسطینی در بازداشتگاه‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، هئیت سازمان ملل روز دوشنبه گزارش داد که این گروه گزارش‌هایی درباره آزار جنسی علیه مردان و زنان فلسطینی در بازداشتگاه‌ها و پست‌های بازرسی اسرائیل دریافت کرده است.

هیئت سازمان ملل اضافه کرد: «اطلاعات روشن و قانع کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد برخی از بازداشت شدگان در غزه،‌ مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند».

چند روز پیش نیز صندوق فعالیت‌های جمعیتی سازمان ملل متحد (UNFPA) نسبت به گزارش کارشناسان سازمان ملل که ارتش اسرائیل را به «ارتکاب تخلفات جدی علیه زنان و دختران فلسطینی از جمله اعدام و تجاوز جنسی» متهم می‌کند، ابراز نگرانی کرد.

صندوق جمعیت سازمان ملل در بیانیه‌ای که در شبکه ایکس منتشر کرده بود اعلام کرد که کارشناسان سازمان ملل از نقض گسترده حقوق زنان و دختران فلسطینی در غزه توسط نظامیان ارتش اسرائیل از جمله اعدام، تجاوز جنسی و رفتارهای تحقیر آمیز «وحشت زده» هستند.این آژانس سازمان ملل با بیان اینکه زنان و دختران نباید هدف نظامی باشند تاکید کرد که عوامل این جنایات باید تحت پیگرد قرار بگیرند.

بنا بر اطلاعات موثقی که به دست این آژانس سازمان ملل رسیده، زنان و دختران فلسطینی به طور خودسرانه در غزه اغلب همراه با اعضای خانواده از جمله فرزندانشان اعدام شده‌اند.

کارشناسان سازمان ملل می‌گویند که تنها در یک مورد زنان فلسطینی که در غزه بازداشت شده‌اند در یک قفس زیر باران و سرما و بدون آب و غذا نگهداری شده‌اند.دست کم دو زن فلسطینی بازداشتی مورد تجاوز قرار گرفته و تعداد دیگری تهدید به تجاوز جنسی و خشونت و آزار جنسی شده اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی