تنش بین ئیس ستاد ارتش اسرائیل و وزرای کابینه نتانیاهو بالا گرفت

کدخبر: ۶۳۲۵۱۰
اقتصادنیوز : رئیس ستاد ارتش اسرائیل به مقامات سیاسی و کابینه بنیامین نتانیاهو در مورد عواقب وقوع انتفاضه سوم هشدار داد.
 تنش بین ئیس ستاد ارتش اسرائیل و وزرای کابینه نتانیاهو بالا گرفت

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل ایسنا، یک کانال عبری از درگیری لفظی تند بین هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش اشغالگر و وزرای کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد در حالیکه آنها از دستاوردهای ارتش انتقاد کردند و گفتند که حمله زمینی به نوار غزه خوب پیش نمی‌رود.

شبکه ۱۲ عبری در گزارشی - عصر دوشنبه - گزارش داد که در جریان جلسه اخیر کابینه درگیری شدیدی بین رئیس ستاد ارتش و وزرای کابینه رخ داد به طوریکه هرتزی هالوی را وادار کرد داد و فریاد کند.

خبر مرتبط
دستور جدید نتانیاهو به سفارت اسرائیل در لندن

اقتصادنیوز : رسانه‌ عبری گزارش داد که دفتر بنیامین نتانیاهو به سفارت دولت خود در لندن دستور داده تا با سفر برنامه‌ریزی شده «بنی گانتس» به پایتخت انگلیس که هفته آینده انجام می‌شود، همکاری نکند.

این کانال افزود در اوج این نشست، وزرا به شدت از دستاوردهای ارتش اشغالگر انتقاد کردند و به رئیس ستاد ارتش گفتند که مانور نظامی به اندازه کافی خوب نبود و پیشرفت کند است و موکول کردن (یورش) به رفح به مرحله آخر درست نبود.

این کانال اضافه کرد که در این هنگام هالوی صدای خود را بلند کرد و خطاب به وزرا گفت: به شما یادآوری می‌کنم که اصلاً این مانور را نمی‌خواستید و تمایلی به آن نداشتید. اگر ارتش و نهادهای امنیتی برای این کار فشار نمی‌آوردند، ما اصلاً در غزه مانور نمی‌دادیم.

این کانال عبری اشاره کرد: این جلسه پرتلاطم که زمان آن مشخص نشده نشان دهنده تنش فزاینده بین سطوح سیاسی و نظامی در اسرائیل است، در حالی که رئیس ستاد ارتش و مقامات ارشد نظامی احساس می‌کنند مقامات سیاسی تنها به دنبال راهی هستند که آنها را مسؤول بدانند، وزرای دولت معتقدند برخی از گزینه‌های تاکتیکی ارتش به اندازه کافی خوب نبوده‌است.

اتفاقات در جلسه پر سر و صدای کابینه با واکنش‌های فزاینده‌ به فایل ضبط شده‌ای همراه شد که نشان می‌داد ۲ اسیر صهیونیست قبل از کشته شدن توسط سربازان اسرائیلی از ارتش درخواست کمک می‌کردند. این موضوع باعث بروز اختلاف بین اعضای کابینه جنگ و اعضای دولت شد که به نقطه سوء ظن و اتهامات متقابل رسید.

ژانویه گذشته، یکی از جلسات مربوط به «روز بعد در نوار غزه»، پس از حمله وزرای دست راستی به رئیس ستاد ارتش پس از تصمیمش برای تشکیل یک تیم تحقیقات داخلی در ارتش اشغالگر جهت بررسی ناکامی‌ها درخصوص مقابله با حمله حماس به شهرک‌های اطراف غزه در هفتم اکتبر به حالت تعلیق درآمد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید