پادشاه اردن درباره پیامدهای محاصره غزه هشدار داد

کدخبر: ۶۳۲۶۱۰
اقتصادنیوز : پادشاه اردن ضمن هشدار درباره پیامدهای عدم امنیت غذایی در غزه، بر لزوم تداوم تمامی تلاش‌ها برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به این باریکه تاکید کرد.
 پادشاه اردن درباره پیامدهای محاصره غزه هشدار داد

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،  «عبدالله دوم» پادشاه اردن روز سه‌شنبه و در جریان دیدار با مدیرکل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در امان از حمایت این سازمان بر روند توسعه سیستم نظارت بر امنیت غذایی خاور نزدیک و شمال آفریقا قدردانی کرد که به توسعه سیستم‌های داده و ارتباطات برای نظارت بر اطلاعات امنیت غذایی در اردن و سایر کشورها کمک خواهد کرد

براساس گزارش روسیا الیوم، پادشاه اردن بر تمایل خود به تقویت همکاری با سازمان فائو برای تحقق اهداف مربوط به امنیت غذایی و کشاورزی در نوسازی اقتصادی و تبدیل اردن به یکی از مراکز منطقه‌ای پیشرو در امنیت غذایی تاکید کرد.

خبر مرتبط
تلاش مصر و اردن برای کمک رسانی به غزه از طریق هلی‌برن

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای از کمک‌رسانی نیرو‌های مسلح مصر و اردن به اهالی غزه از طریق عملیات هلی‌برن خبر دادند.

عبدالله دوم ضمن هشدار نسبت به پیامدهای ناامنی غذایی در نتیجه جنگ دایر در غزه،‌ بر لزوم تداوم تمامی تلاش‌ها برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه با تمام راه‌های موجود و تلاش برای بازگرداندن خدمات اساسی به این باریکه تاکید کرد.

روز پنجشنبه، نیروهای صهیونیست به روی جمعیت فلسطینی که منتظر کمک‌های بشردوستانه بودند در میدان النابلسی در خیابان الرشید، جاده ساحلی اصلی در غرب غزه، آتش گشودند که دست کم ۱۱۲ فلسطینی شهید و ۷۶۰ تن زخمی شدند.

در حملات رژیم صهیونیستی به غزه حداقل ۳۰۵۳۴ فلسطینی در میان ویرانی‌های گسترده و کمبود وسایل ضروری شهید و ۷۱۹۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این رژیم همچنین محاصره فلج کننده‌ای را بر نوار غزه اعمال کرده است که جمعیت آن، به ویژه ساکنان شمال غزه را در آستانه گرسنگی قرار داده است.

به گفته سازمان ملل، جنگ ۸۵ درصد از جمعیت غزه را به آوارگی داخلی در میان کمبود شدید غذا، آب سالم و دارو سوق داده و ۶۰ درصد از زیرساخت‌های غزه آسیب دیده یا ویران شده است.

این رژیم در دیوان بین‌المللی دادگستری به نسل‌کشی متهم است. یک حکم موقت در ژانویه به تل آویو دستور داد تا اقدامات نسل کشی را متوقف کند و اقداماتی را برای تضمین ارائه کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان غزه اتخاذ کند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید