حکم بازداشت سفیر سابق اوکراین صادر شد

کدخبر: ۶۳۲۶۱۲
اقتصادنیوز : دادگستری روسیه «پیوتر وروبلفسکی»، سفیر سابق اوکراین در قزاقستان را به دلیل اظهارنظرش در تابستان ۲۰۲۲ به دو ماه زندان محکوم کرد.
 حکم بازداشت سفیر سابق اوکراین صادر شد

 به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در تابستان ۲۰۲۲، پیوتر وروبلفسکی اعلام کرده بود کی‌یف می‌خواهد تا جایی که ممکن است روس‌های بیشتری بکشد.

به نقل از راشاتودی، سخنگوی دادگاه روسیه اعلام کرد: دادگاه مسکو حکم بازداشت پیوتر وروبلفسکی را صادر کرده است. وی از لحظه استرداد به خاک روسیه یا از لحظه دستگیری به دو ماه بازداشت محکوم می‌شود.

اتهامات وی تحریک به نفرت در اینترنت علیه افراد خاص به دلیل ملیت آنها، یعنی مفاد ماده ۲۸۲ قانون جزایی فدراسیون روسیه است.

خبر مرتبط
اوکراین به حملات روسیه پاسخ داد

اقتصادنیوز : در پاسخ به حملات روسیه به رادار و دفاع هوایی در منطقه اودسا، نیروهای مسلح اوکراین و اداره اطلاعات اصلی اوکراین مدعی حملات پهپادی در منطقه بلگورود روسیه شدند.

در فوریه ۲۰۲۴، آژانس فدرال Rosfinmonitoring، مسئول مبارزه با تروریسم و پول‌شویی، وروبلفسکی را در فهرست افراط‌گرایان و تروریست‌ها قرار داده بود.

این پرونده به ۲۱ اوت ۲۰۲۲ باز می‌گردد، زمانی که پیوتر وروبلفسکی، سفیر وقت اوکراین در قزاقستان، مصاحبه‌ای انجام داد. این دیپلمات که از او خواسته شد درباره وضعیت اوکراین اظهارنظر کند، گفت: حکومت کی‌یف «در تلاش برای کشتن هرچه بیشتر روس‌ها است» و معتقد است «هر چه اکنون بیشتر بکشیم، فرزندانمان کمتر مجبور به انجام این کار خواهند شد.»

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید