امیرعبداللهیان: صفحه جدیدی در روابط ایران و آذربایجان باز شده است

کدخبر: ۶۳۲۶۸۵
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان با همتای آذربایجانی خود در حاشیه اجلاس سازمان کشورهای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
امیرعبداللهیان: صفحه جدیدی در روابط ایران و آذربایجان باز شده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس فوق العاده وزرای خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی در جده، با جیحون بایرامف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از دیدار با همتای آذربایجانی گفت، جمهوری آذربایجان در سیاست همسایگی ایران از جایگاه مهمی برخوردار است و دو ملت فراتر از پیوندهای همسایگی و تاریخی، دارای پیوندهای خویشاوندی هستند.

امیرعبداللهیان با تبریک مجدد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سراسر سرزمین های جمهوری آذربایجان، از روند توسعه روابط دوجانبه ابراز رضایت کرد.

وی گفت خوشبختانه صفحه جدیدی در روابط دو کشور باز شده که برای دو ملت امید بخش است و فرصت‌های زیادی پیش روی دو کشور برای همکاری‌های مفید متقابل وجود دارد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر سیاست کشورمان برای توسعه روابط با جمهوری آذربایجان در تمام زمینه‌ها، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی اجلاس آتی کمیسیون مشترک دو کشور در تهران را در تاریخ مورد توافق اعلام داشت.

خبر مرتبط
رایزنی مهم سفیر جمهوری آذربایجان با بارزانی/ باکو در اربیل کنسول‌گری افتتاح می‌کند

اقتصادنیوز: سفیر جمهوری آذربایجان و رئیس منطقه کردستان عراق درباره افتتاح کنسولگری در اربیل گفتگو کردند.

وی ابراز خرسندی کرد که در چارچوب توافق دو رییس جمهور، همکاری ها در زمینه های مورد توافق بخوبی پیش می رود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر اهمیت تلاش و اقدام مشترک برای فعال‌تر کردن ساختارهای چندجانبه منطقه ای در مسیر منافع مشترک کشورهای منطقه تاکید کرد.

خبر مرتبط
بازی کانال‌ها در بازار ارز/ قیمت ریال عمان و منات آذربایجان در اوج

اقتصادنیوز: بازار ارز تهران امروز شاهد افزایش قیمت ها در مقایسه با روز گذشته است؛ قیمت ریال عمان رشد سه هزار و 30 تومانی را تجربه کرد و 157,720 تومان معامله شد.

بایرامف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، مشورتهای مستمر دوجانبه با همتای ایرانی را مفید و سازنده توصیف کرد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تبریک رییس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص انتخابات ریاست جمهوری کشورش گفت، سیاست کشورش داشتن روابط ممتاز با همسایگان است و در این میان ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است و آذربایجان مصمم به توسعه روابط با ایران است.

بایرامف با اشاره به پیشرفت اجرای برخی پروژه های مشترک، اظهار امیدواری کرد این پروژه ها در چارچوب زمانبندی انجام شده در سریعترین زمان ممکن اجرا و افتتاح شوند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت همکاری های حمل و نقلی و ترانزیتی دو کشور، بر آمادگی آذربایجان برای تقویت همکاری ها در کریدور ترانزیتی شمال جنوب تاکید کرد.

وزیر خارجه آذربایجان با اظهار خرسندی از روند کار کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور و تاکید بر نقش آن در توسعه روابط دوجانبه، اظهار امیدواری کرد که اجلاس آتی با موفقیت در تهران برگزار شود.

طرفین در خصوص موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه ای و مسئله فلسطین گفتگو و تبادل نظر کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید